Kolekcja Iselora #1
Nie kupuję już tylu gier co kiedyś, czasami zmuszony jestem do kupowania gier w dystrybucji cyfrowej, gram też coraz mniej "bo czas". Jednak czasami coś tam mi wpadnie. Dzisiaj nie pokażę wam całej kolekcji, zacznę od kilku rzeczy, które nabyłem w ostatnich miesiącach. Pięć big boxów, ale chyba ciekawych.
Pierwsza Phantasmagoria spotkała sie z mieszanymi recenzjami (wywołała też, kontrowersje i zakazy sprzedaży w Australii i częściowo USA) ale dzisiaj uchodzi za jedno z najbardziej kultowych dzieł (jeżeli nie najbardziej kultowe) Roberty Williams. Dzisiaj gier typu FMV się w zasadzie nie robi, ale kiedyś to był bajer.
Phantasmagoria (obie części) w wersji big box jest cholernie trudna do zdobycia, nie mówiąc już o przyzwoitej cenie. Ten egzemplarz sprowadzałem przez ebay z Wielkiej Byrtanii. Tanio niestety nie było.
Tu dla odmiany klasyczna przygodówka point & click dla dzieci w konwencji fantasy. Big box ma płytę z angielską wersją językową; na szczęście kiedyś jakieś pismo dało w polskiej wersji i taką też tam wsadziłem :)
Uwielbiam big boxową serię Sierra Originals, fajnie wygląda na półce 🙂 Jeśli mam możliwość, kupuję w tej wersji a nie premierowej, choć premierowe Lords of Magic też super wygląda :)
Nie grałem w Cyberstorm, widziałem tylko przez chwilę gameplay na jutubie. Grę mam od jakichś dwóch tygodni, więc....Kiedyś zagram i napiszę reckę :)
Po raz pierwszy na kartridżu ukazują się (oficjalnie) polskie tytuły - składanka przygotowana we współpracy z Nocnym Retro Graniem. Wersja w pudełku (big-box), wydanie licencyjne.
Jest to pierwsza część tej składanki, zawierająca:
1. Magia Kryształu (L.K. Avalon)
2. Miecze Valdgira II (ASF)
3. Fred (L.K. Avalon)
4. Hans Kloss (L.K. Avalon)
5. Mózgprocesor (Mirage)
6. Krucjata (ASF)
7. Artefakt Przodków (ASF)
8. Misja (L.K. Avalon)
9. Robbo (L.K. Avalon)
To tyle ze strony dystrybutora, czyli Retronics :) Kupiłem bardziej ze względów kolekcjonerskich (w środku katridź a ja nie mam Atari xd) niż żeby faktycznie grać (zobaczymy), mam w razie czego plik do emulacji. Wydanie śliczne.
Adam "Iselor" Wojciechowski - kulturoznawca, politolog i religioznawca. Publikował m.in. w "Action Mag - Książki", "Tawernie RPG", "Games Corner" i "Twierdzy Insimilion". Obecnie bloger ppe.pl. Prywatnie bibliofil i kolekcjoner gier video. Ponadto miłośnik historii starożytnej i średniowiecza.