The Order: 1886 - opis gry
The Order: 1886 to steampunkowa gra akcji tworzona na PlayStation 4 przez Ready At Dawn, twórców dwóch handheldowych odsłon God of War. Akcja gry rozgrywa się w Londynie w czasach epoki wiktoriańskiej.
Głównym bohaterem pozycji jest jeden z Rycerzy Okrągłego Stołu, członek Zakonu, Sir Galahad. To jeden z bardziej szanowanych przedstawicieli specjalnej jednostki, która strzeże pokoju w Anglii. Rycerze w 1886 roku nie jeżdżą na koniach i nie walczą za pomocą długich mieczy, a wykorzystują do walki nowoczesne, jak na tamte czasy, karabiny. Ich przeciwnikami nie często są ludzie, a podobni do wilkołaków Lykanie. Mieszańcy dysponują wyjątkową siłą i szybkością, ale Rycerze nie są bezbronni. Dzięki specjalnemu rytuałowi potrafią regenerować swoje zdrowie oraz żyją zdecydowanie dłużej od typowych mieszkańców Londynu.
Oczywiście jak na grę nastawioną na opowieść, w produkcji pojawia się kilka nagłych zwrotów akcji, ale w moim odczuciu jednym z najważniejszych aspektów przygotowanego świata jest narracja. Rozgrywka została dosłownie przesycona świetnymi dialogami, które pomagają zrozumieć świat, urzeczywistniają bohaterów i sprawiają, że cały projekt błyszczy.
Historia jest budowana przez wyjątkową grafikę i dobre udźwiękowienie. Pod względem oprawy wizualnej The Order: 1886 w dniu premiery otwierał nowy rozdział i pokazywał jak powinny wyglądać pozycje na PlayStation 4. To jedna z najładniejszych gier na konsolę Sony, jednak produkcja pokazuje swoje najlepsze oblicze tylko w wybranych momentach – bohaterowie noszą piękne, ozdobione i lśniące szaty, Sir Galahad przygląda się niezwykle szczegółowym przedmiotom, a niektóre lokacje potrafią zachwycić. Ponadto, muzyka dodaje całości pikanterii i idealnie komponuje się z zaprezentowanym obrazem.
W grze pojawia się wiele sekwencji QTE, które zostały w ciekawy sposób wpisane w cały projekt. Często dzięki takim wydarzeniom bierzemy udział w ekscytującej akcji, która ma znaczenie dla przygody.
Komentarze (163)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych