Reklama
Call of Duty: WWII

Call of Duty: WWII

7,3
231 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.7
PS4 7.4
XONE 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sledgehammer Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-24
Premiery
Świat:
03.11.2017
Europa:
03.11.2017
Polska:
03.11.2017
Producent:
Sledgehammer Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-24
Premiery
Świat:
03.11.2017
Europa:
03.11.2017
Polska:
03.11.2017

Recenzja redakcji

Call of Duty: WWII - recenzja gry
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Call of Duty: WWII - recenzja gry
PC PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

Call of Duty: WWII - opis gry

Call of Duty: WWII to to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Sledgehammer Games i wydana przez Activision. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Kampania

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Sledgehammer Games wraca do korzeni serii Call of Duty, skupiając się tym razem nie na współczesności i nieco dalszej przyszłości, a na II wojnie światowej. Historia opowiedziana w tutejszej kampanii kręci się wokół dwunastoosobowej grupy żołnierzy należących do 1. Dywizji Piechoty, a zwłaszcza na osobie pochodzącego z Teksasu szeregowego Ronalda “Reda” Danielsa. W jej trakcie prześledzimy proces wyzwalania zachodniej Europy i weźmiemy udział w wielu kluczowych bitwach, jak D-Day (lądowanie w Normandii), wyzwolenie Paryża, bitwa o Akwizgran czy bitwa o lasy Huertgen.

Zmiana settingu gry wpłynęła do pewnego stopnia na mechanikę. W Call of Duty: WWII oczywiście brak podwójnych skoków i wall-jumpów. Nie ma też nieograniczonego niczym sprintu z poprzednich dwóch części. Zamiast tego zaimplementowano możliwość wykonywania ‘wślizgu’ i rzucania się, by szybciej ukryć się przed ostrzałem. Ważna jest ponadto współpraca z towarzyszami broni. Mogą nam oni dostarczyć medykamenty (w grze nie ma automatycznie regenerującego się zdrowia), amunicję lub wskazywać pozycje nieprzyjaciół. Żołnierzy wroga można pojmać a towarzyszy przenieść w bezpieczne miejsce, jeśli zostaną zranieni. Otrzymujemy za to doświadczenie pozwalające rozwijać zdolności postaci.

W WWII można też kierować pojazdami.

Multiplayer

Jeśli chodzi o multiplayer, główną atrakcją Call of Duty: WWII jest wzbogacony o narrację tryb Wojny, w którym naprzeciw siebie stają dwie strony konfliktu. Gracze reprezentują frakcję aliantów lub państw Osi i biorą udział w kluczowych dla II wojny światowej konfliktach. Do wyboru jest także pięć dywizji, czyli swoistych klas, które różnią się wyposażeniem oraz umiejętnościami.

Nowością w WWII jest tak zwana Kwatera Główna, wirtualne miejsce spotkań (lobby), w którym gracze mogą się ze sobą komunikować przed rozpoczęciem rywalizacji, a także brać udział w innych aktywnościach.

Zombie

W WWII nie zabrakło oczywiście także trybu zombie. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich częściach Call of Duty, tryb ten nie ma związku z ‘główną’ kampanią. Jego fabuła koncentruje się na staraniach stworzenia przez III Rzeszę armię nieumarłych, która pozwoli wygrać wojnę. Rozgrywka nastawiona jest na kooperację (maks. cztery osoby). Do wyboru mamy jedną z czterech klas różniących się umiejętnościami.

Wideo - Call of Duty: WWII

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper