Company of Heroes: Kompania Braci - opis gry
Company of Heroes: Kompania Braci to strategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach II wojny światowej wyprodukowana przez studio Relic Entertainment i wydana przez firmę THQ. Tytuł ukazał się na komputerach z systemami Windows i OS X oraz -- w późniejszym czasie -- na urządzeniach przenośnych.
Akcja Company of Heroes rozgrywa się podczas II wojny światowej, pozwalając graczom wziąć udział w niektórych najważniejszych amerykańskich operacjach z tamtego okresu. Produkcja Relic oferuje łącznie trzy warianty rozgrywki: singlową kampanię z fabułą (śledzoną z perspektywy amerykańskiej), singlowe potyczki (skirmish) oraz multiplayer.
Rozgrywka Company of Heroes różni się trochę od standardowych strategii czasu rzeczywistego. Nie ma tu typowego zbierania surowców, co w innych grach zleca się konkretnym jednostkom. Tutaj zamiast tego musimy przejmować kontrolę nad wskazanymi punktami na mapie. Dzięki temu możemy otrzymać dostęp do takich dóbr jak paliwo, amunicja (potrzebna do korzystania ze specjalnych umiejętności) czy siła robocza niezbędna do konstruowania nowych jednostek oraz obiektów. Przejmując kontrolę nad punktami na mapie zdobywamy również terytorium, co pozwala np. rozlokować większą liczbę jednostek. Terytorium musi być jednak połączone z bazą, abyśmy mogli z tego czerpać korzyści.
W grze nie możemy wydawać poleceń pojedynczym jednostkom. Zamiast tego dowodzimy oddziałami, które składają się z co najmniej dwóch lub góra z sześciu żołnierzy. Jeśli jeden z nich zginie, pulę można uzupełnić. Sztuczna inteligencja żołnierzy, warto dodać, jest przy tym bardziej skomplikowana od innych RTS-ów. Nasi podopieczni nie ograniczają się tylko do strzelania, ale np. próbują robić użytek z otoczenia i szukać miejsc, gdzie mogą się schronić. W trakcie starć gromadzimy specjalne punkty, które pozwalają odblokować dostęp do specjalnych zdolności. Poza żołnierzami nie brakuje tu też pojazdów.
Na uwagę zasługuje system zniszczeń. Otoczenie ulega zmianom wraz z rozwojem wydarzeń. Żołnierze mogą to wykorzystywać, np. chowając się w lejach po bombach, a czołgi są w stanie zniszczyć obiekty, w których kryją się snajperzy.
Komentarze (0)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych