FantaVision

FantaVision

6,0
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
09.03.2000
Europa:
24.11.2000
Producent:
SCE Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
09.03.2000
Europa:
24.11.2000

FantaVision - opis gry

FantaVision to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez japoński oddział Sony Computer Entertainment na start PlayStation 2. Gameplay polegał w niej na tworzeniu możliwie najbardziej widowiskowych fajerwerków. Tytuł ten był początkowo tech demem pokazującym możliwości drugiej stacjonarnej konsoli Sony.

Rozgrywka i w założeniach, i w praktyce jest bardzo prosta. Na niebie pojawiają się ‘flary’ o różnych kolorach, które musimy ‘łapać’ lub, inaczej mówiąc, zaznaczać kursorem, co czynimy wciskając “kółko”. Myk polega na tym, by zaznaczyć co najmniej trzy tego samego koloru i je odpalić, co nagradzane jest punktami. Zdobycz możemy dodatkowo zwiększyć prokurując reakcje łańcuchowe, tzn. gdy odpalone fajerwerki zahaczą inne flary. Jeśli nie doprowadzimy do eksplozji w odpowiednim czasie, flary przepadają, a nam obniża się wskaźnik Play Meter, którego całkowite zniknięcie kończy zabawę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywkę urozmaicają pojawiające się niekiedy gwiazdki. Zdetonowanie gwiazdki razem z trzema takimi samymi flarami nagradzane jest literkami, które tworzą słowo “starmine”. Gdy uzbieramy osiem literek, pojawi się obiekt, którego wychwycenie wraz z fajerwerkami włącza bonusową sekcję z dużą ilością wystrzeliwanych flar.

Tryb dla jednego gracza w FantaVision oferuje cztery lokalizacje po osiem poziomów każda. W odróżnieniu od wersji japońskiej, gracze mają tu też do dyspozycji tryb multiplayer dla dwóch osób. Zasady rozgrywki nie ulegają w nim zasadniczej zmianie, choć nowość stanowią power-upy, które mogą zwiększyć (a dla drugiej osoby zmniejszyć) obszar, na którym toczy się rywalizacja, albo umożliwić zamianę miejsc.

Gra, choć nie powaliła recenzentów na kolana, doczekała się w Japonii drugiej wersji pt. Futari no FantaVision. Oferowała ona multiplayer i zremiksowany soundtrack pierwowzoru.

Wideo - FantaVision

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper