G-Police - opis gry
G-Police to inspirowana Blade Runnerem gra akcji, w której gracz wciela się w postać pilota futurystycznego helikoptera. Za jej produkcję odpowiada Psygnosis. Wersję stworzoną z myślą o PlayStation (G-Police ukazało się również na PC) wydano na dwóch płytach CD.
Akcja gry dzieje się pod sam koniec XXI wieku, na Kallisto, jednym z księżyców Jowisza. Minęło 40 lat od wyniszczającej wojny na pozbawionej surowców Ziemi. W jej wyniku rzeczywistą władzę przejęły korporacje, rozpoczynając tym samym podbój kosmosu. Ostatnią posiadającą autorytet pozostałością władzy centralnej jest oddział G-Police (Government Police), służby mającej utrzymywać porządek na pozaziemskich koloniach. Gracz wciela się w postać żółtodzioba, Jeffa Slatera, który nie tylko musi pełnić obowiązki pilota futurystycznego helikoptera, ale także odkryć przyczynę nagłej śmierci swojej siostry.
W G-Police pilotujemy pojazd akcję obserwując z różnych perspektyw, przeważnie z kokpitu. Kamera może jednak czasem ukazać wydarzenia w bardziej widowiskowy sposób, jak podczas bombardowań, gdy ową czynność śledzimy z góry.
Od gracza wymaga się przede wszystkim, by brał udział w powietrznych starciach lub bombardował cele. W trakcie wypełnienia swych zadań nierzadko będzie też musiał skanować inne pojazdy, aby dowiedzieć się z kim ma do czynienia. Oddana do dyspozycji maszyna wyposażona jest w różnego rodzaju bronie, które z czasem da się modyfikować. Ale na późniejszym etapie zmagań zmienia się także i ona - gracz otrzymuje bowiem bardziej zaawansowany model.
Celem misji, jak wspomnieliśmy, jest przeważnie wyeliminowanie jakiegoś konkretnego bandziora, ale zdarzają się również odstępstwa od tej reguły: eskorta, rozbrajanie bomb czy powstrzymanie szmuglu. W trakcie możemy otrzymać instrukcje lub dodatkowe wytyczne. Łącznie przygotowano 35 zadań - większość z nich ma miejsce w miastach, ale zdarza się czasem, że obowiązki każą Slaterowi opuścić ich mury.
G-Police mogło się pochwalić dobrymi ocenami, które zaowocowały powstaniem kontynuacji Produkcja Psygnosis otrzymała też w 1997 roku nagrodę za najlepsze wykorzystanie nowych technologii.
Komentarze (7)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych