Grisaia no Kajitsu: Le Fruit de la Grisaia - opis gry
Grisaia no Kajitsu: Le Fruit de la Grisaia (dosł. "owoc Grasai") jest grą z gatunku powieści graficznej, wydaną pierwotnie na komputery osobiste w lutym 2011 r. Zarówno za developing, jak i dystrybucję odpowiadała firma Front Wing. Designy postaci są autorstwa Shu Hirose.
Pewnego gorącego, letniego dnia, pod bramę szkoły Mihama Academy zachodzi Kazami Yuji - 16-letni młody chłopak określający siebie mianem "kanadyjskiego ucznia z wymiany" (transfer student). Korzystając z obietnicy złożonej w przeszłości przez Chizuru Tachibanę, dyrektorkę ośrodka, Yuji rozpoczyna naukę w akademii jako szósty członek ciała uczniowskiego. Poza nim na zajęcia uczęszcza tylko pięć młodych dziewczyn: introwertyczna Yumiko Sakaki, energiczna Amane Suo, roztrzepana Michiru "Mitcher" Matsushima, dziecinna Makina Irisu i odpowiedzialnaSachi Komine. Każda z nich znalazła się w sprawiającym wrażenie odizolowanego kampusie z innych powodów, każda też nosi ze sobą ciężkie brzemię przeszłości. To od Yujiego zależeć będzie, z której z bohaterek postanowi pomóc, poświęcając jednocześnie spokojne życie ucznia i sięgając pamięcią do własnego, tajemniczego zawodu...
Rola gracza zostaje w tym przypadku ograniczona do czytania pojawiającego się na ekranie tekstu, opisującego swoją narracją kolejne rozgrywające się wydarzenia oraz dialogi pomiędzy postaciami. Stronę wizualną stanowią wtedy ekrany tła oraz odpowiadające rozmówcom sylwetki postaci. Po pierwszym, wspólnym dla wszystkich bohaterek segmencie gracz natrafia na szereg kluczowych wyborów, na podstawie których dalsza historia skupi się tylko na jednej dziewczynie. Aby więc poznać wszystkie oferowane scenariusze, konieczne będzie pięciokrotne zaliczenie gry. Za każdym razem zabierze to nam ponad 50 godzin lektury.
Gra doczekała się także konwersji na konsole PlayStation Portable oraz PlayStation Vita, wydanych odpowiednio w lutym i sierpniu 2013 r. W odróżnieniu od oryginału z PC, wersje te pozbawione zostały scen i elementów erotycznych - dzięki temu, mimo ograniczenia wiekowego 17+, uchodzą one za tzw. wydania "all-ages".
Komentarze (0)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych