Jetpack Joyride

Jetpack Joyride

7,3
95 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5
PS4 9.0
PS3 6.6
PS Vita 7.3
PSP 8.1
Mobile 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Halfbrick Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
01.09.2011
Europa:
01.09.2011
Polska:
01.09.2011
Producent:
Halfbrick Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
01.09.2011
Europa:
01.09.2011
Polska:
01.09.2011

Jetpack Joyride - opis gry

Jetpack Joyride to gra zręcznościowa wyprodukowana przez Halfbrick Studios. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach przenośnych, a w późniejszym terminie trafił też na sprzęty Sony: PlayStation Portable, PlayStation Vita, PlayStation 3 i PlayStation 4 (za konwersje odpowiadało Beatshapers i Big Ant Studios).

Rozgrywka - Jetpack Joyride

Dalsza część tekstu pod wideo

Jetpack Joyride to gra zręcznościowa w konwencji endless runnera, gatunku popularnego zwłaszcza na urządzeniach przenośnych. Założenia są bardzo proste, zarówno jeśli chodzi o fabułę, jak i  rozgrywkę. Głównym bohaterem jest niejaki Barry, który z ośrodka badawczego wykrada eksperymentalny jetpack, nad którym prace prowadził pewien szalony naukowiec. Jego zadaniem jest po prostu uciec.

Podczas rozgrywki Barry brnie przed siebie, omijając przeróżne przeszkody: rakiety, lasery zajmujące niekiedy większą część ekranu, wyładowania elektryczne itd. Wbrew konwencji gatunku możliwości naszego podopiecznego wcale nie są takie ograniczone. Przede wszystkim posiada on wspomniany odrzutowy plecak, który pozwala mu latać. By unieść się w powietrze, należy wcisnąć stosowny przycisk. Jeżeli tego nie zrobimy, Barry rychło opadnie na ziemię. Sterowanie przypomina więc trochę Flappy Bird.

Oprócz tego zgarnąć możemy także rozmaite power-upy, które pozwalają głównemu bohaterowi zasiąść za sterami mecha, futurystycznego motocykla, mechanicznego smoka, ptaka lub przywdziać strój, dzięki któremu będzie w stanie chodzić po suficie. Każdy z tych ‘pojazdów’ kontroluje się inaczej, co może wymagać przyzwyczajenia, ale z drugiej strony chronią też one przed natychmiastowym zgonem.

Rozgrywka urozmaicana jest przez kilka dodatkowych patentów. Po pierwsze, po zgarnięciu specjalnego żetonu bierzemy udział w minigierce, która pozwala zdobyć więcej kasy lub przydatne power-upy. Po drugie, opcjonalne zadania, jak zebranie wyznaczonej liczby monet (są porozmieszczane na planszy) czy utrzymanie się wystarczająco długo w jakimś pojeździe.

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper