Samurai Pizza Cats - opis gry
W 1990 r. powstaje anime, emitowane w Polsce 5 lat później pod tytułem "Samuraje z Pizza Kot" na kanale Polsat 2. W międzyczasie gra wydana przez Tecmo w 1991 r. podbijała serca posiadaczy Pegasusa dając im jedną z bardziej rozwiniętych oraz kolorowych gier w historii konsoli.
Anime opowiada o przygodach trójki kotów, która na co dzień pracuje w pizzerii, po czym na dźwięk sygnału alarmowego zmienia fartuch w wystrój bojowy i po wystrzeleniu z armaty umieszczonej na szczycie budynku lokalu, lecą ratować Edoropolis (w oryg. Małe Tokio) przed Złym Ptakiem dowodzącym armią Ninja Kruków i jego mistrzem - Wielkim Serem chcącym przejąć władzę w mieście i z jakiegoś powodu lubującego się w tworzeniu robotów.
Gra w zasadzie stanowi przeniesienie anime do świata gamingowego - gracz wybierając jedną z trzech postaci (różniących się nie tylko wyglądem, ale i strojem oraz stylem walki i super ciosami) przemierza etapy wertykalne, skacząc po platformach, by dojść do bossa będącego przeważnie robotem większych bądź mniejszych rozmiarów, który z jakiegoś powodu zagraża miastu. W razie potrzeby, gracz może zmienić się w jednego z kotów z brygady ratunkowej, zyskując tym samym szersze możliwości działania - jeden z nich wierci tunele, drugi lepiej pływa, trzeci zaś może latać dzięki wbudowanemu śmigłu w jego odzieniu.
Gra posiada kilka zalet. Pierwszą z nich jest pewnego rodzaju swoboda oddawana graczom - można było wybrać główną postać, którą się grało, a w niektórych momentach można było zdecydować o kolejności przechodzenia kilku etapów. Na dzisiejsze czasy to jest nic, ale w latach 90. warte odnotowania.
Kolejną zaletą jest grafika gry - nie dość, że gra jest kolorowa, to jeszcze świetnie oddaje realia anime, stosując różnorodną mimikę twarzy postaci, zaś scenki są wykonane w taki sposób, że nawet jeśli widz nie rozumie tych scen, to oglądał sceny dla ich kolorystyki i zabiegu zastosowanego przez Tecmo w celu zainteresowania gracza - różnorodne tła do ujęć postaci oraz przemyślenie bitowej kreacji dzięki czemu prezentowane sceny dają się jeszcze lepiej odczuć.
Najważniejszą jednak zaletą były dobrze napisane teksty i sceny, dzięki czemu gra posiadała poczucie humoru i nie raz raczyła gracza śmieszną sceną, czyniąc z tego tytułu coś więcej niż grę, gdzie fabularna walka dobra ze złem jest jedynie jakimś tam pretekstem. Fani kotów otrzymali perełkę Pegasusa.
Komentarze (0)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych