Samurai Shodown Sen - opis gry
Samurai Shodown Sen to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez japońskie studio K2 LLC i wydana w Europie przez Rising Star Games. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a później trafił też na Xboxa 360 (była to jedyna wersja konsolowa).
Produkcja K2 luźno traktuje kanon. Akcja toczy się na początku XIX wieku, a sceną dla wydarzeń jest setting przywodzący na myśl Dziki Zachód. Rzecz kręci się wokół niejakiego Golby, gościa kierującego tajemniczą organizacją (i mającego związek z rewolucją amerykańską), który próbuje przejąć kontrolę nad rządami bardziej wpływowych państw. W Samurai Shodown Sen pojawiają się bohaterowie znani z poprzednich, głównych odsłon cyklu, a poza tym dodano także kilkunastu świeżaków.
Przejście w 3D odbiło się w znaczący sposób na rozgrywce. Po pierwsze, zmiana wpłynęła na style walki. Mniejsze znaczenie mają wszelkiego rodzaju pociski (projectile). Po drugie, zmieniono sterowanie, które w Sen przywodzi na myśl serię Soul Calibur. Dwa przyciski odpowiadają za ataki bronią (cięcie horyzontalne i wertykalne), jeden za kopniak i jeden za rzut. Po trzecie, większy jest nacisk na robienie juggle’i. Wiele umiejętności zostało zmodyfikowanych tak, żeby wybić przeciwnika w powietrze. W odróżnieniu jednak od SC nie możemy się poruszać na planszy w ośmiu kierunkach. Do ‘przeskakiwania’ w głąb ekranu służą wyłącznie sidestepy.
Do systemu walki wprowadzono kilka nowych elementów, np. Guard Shatter (atak przebijający blok), Fastest Input (zwiększa siłę ataków jeśli szybko wklepiemy odpowiadającą za nie kombinację przycisków) oraz Just Input (modyfikujący właściwości ataku). Co więcej, w grze pojawia się tzw. Rage Mode, ale działa nieco inaczej. Teraz po nabiciu specjalnego wskaźnika (zapełnia się on wraz z otrzymywanymi obrażeniami) sami decydujemy czy odpalić ten stan, czy nie. Sprawia on, że nasze ataki są bardziej dewastujące i że możemy użyć specjalnej niszczycielskiej techniki.
Na uwagę zasługują również to, że w Sen zawodnicy nie upuszczają broni (jak w dwuwymiarowych poprzednikach) i że po spełnieniu odpowiedniego warunku można wykończyć rywala w bardziej brutalny sposób.
Komentarze (3)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych