Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate - opis gry
Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate jest grą RPG z gatunku roguelike, wydaną pierwotnie na konsolę Nintendo DS w grudniu 2010 r., później na PlayStation Vita, PC i Nintendo Switch. Za developing odpowiadło Spike Chunsoft, a za wydanie firmy Spike Chunsoft (Japonia) oraz Aksys Games (Ameryka).
Oś fabularna piątej z kolei przygody tytułowego tułacza Shirena rozpoczyna się tym razem w małej mieścinie, gdzie napotykają na swojej drodze młodego chłopaka, Jirokichiego. Prosi on bohatera o pomoc w znalezieniu lekarstwa dla jego śmiertelnie chorej przyjaciółki, Oyu, a nie chcąc samemu siedzieć bezczynnie, rusza w stronę Wieży Fortuny - prastarej budowli zamieszkałej przez Reevę, boga przeznaczenia, aby prosić go o odwrócenie nieszczęścia. Shirenowi w towarzystwie swojego partnera, łasicy Koppa, nie pozostaje nic innego jak zebranie potrzebnego ekwipunku i ruszenie w ślad za narwanym młodzianem. Pierwszą przeszkodą na jego drodze jest nawiedzona Świątynia Ouma...
Ważnym elementem ułatwiającym wejście w bezpardonowe realia gry jest Training Facility: miejsce oferujące 12 kursów pokrywających przydatne mechanizmy obecne w lochach. Będzie to m.in. nauka odnajdywania schodów na niższy poziom, bezpieczne poruszanie się, nawigacja mapy, radzenie sobie z głodem, obsługa przedmiotów rzucanych i ich zasięg oraz rodzaje ekwipunku i czarów. Bez dogłębnego poznania - i opanowania - powyższych rozgrywka może okazać się problematyczna - rozkład pomieszczeń zmienia się przy każdym kolejnym wejściu do lokacji, a wszystkie założone i znalezione przedmioty Shiren bezpowrotnie traci w przypadku śmierci.
Oprócz trybu fabularnego, Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate oferuje także rozgrywkę wieloosobową oraz elementy społecznościowe. W przypadku sesji dla dwóch graczy, mogą oni przedzierać się przez wybrany loch kooperacyjnie lub też stoczyć ze sobą walkę na zamkniętej arenie, korzystając z zebranego podczas poprzednich wypraw ekwipunku. W razie porażki w trybie fabularnym możemy też wysłać innym graczom sygnał S.O.S. - jeżeli uda im się zejść na odpowiedni poziom lochu w poszukiwaniu naszego ciała, nie tylko odzyskamy nagromadzony ekwipunek, ale też będziemy w stanie kontynuować eksplorację bez konieczności zaczynania zabawy od nowa.
W grze znajdzie się także Hotel Nekomaneki - miejsce, w którym nie tylko zregenerujemy siły u prowadzącego przybytek Tanukiego, ale także podzielimy się z nim ukrytym hasłem. Haseł tych ma być w sumie 32, a kolejne wydawca udostępniać ma na swojej oficjalnej stronie przy różnorakich okazjach.
Komentarze (0)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych