Tony Hawk's Underground - opis gry
Tony Hawk’s Underground to traktująca o jeździe na deskorolce gra sportowa, która ukazała się na PlayStation 2, GameCube’a, Xboxa i GameBoy Advance. Była to piąta część popularnej skejterskiej serii studia Neversoft. Gra wprowadziła szereg poważnych usprawnień i zmian do jej formuły.
Przede wszystkim Tony Hawk’s Underground oferuje wątek fabularny, w którym wcielamy się w pragnącego zrobić karierę młodego skatera. Szansa na to pojawia się gdy do jego miasta przyjeżdża profesjonalista, na którym nasz podopieczny chce zrobić wrażenie. Od tego wydarzenia rozpoczyna się jego droga na szczyt. Zacznie w New Jersey, ale odwiedzi również Manhattan, Vancouver, Moskwę, Tampe, San Diego i Hawaje.
W trybie fabularnym to my sami tworzymy zawodnika. W grze pojawiają się oczywiście inni skaterzy, których możemy odblokować wraz z postępami, ale używamy ich gdzie indziej, np. we Free Skate.
Jedna z największych nowości w THUG to umiejętność zejścia z deskorolki, co daje nam możliwość przespacerowania się po planszy w poszukiwaniu atrakcyjnych miejsc do nabijania punktów. Do niektórych nasz zawodnik może się dostać tylko w ten sposób. Kierowany przez nas skater jest nawet w stanie przerwać combo i kontynuować je gdzie indziej pod warunkiem, że wyrobi się w limie czasowym. Podobnie jak w poprzednich częściach serii, także i tutaj przyjdzie nam zaliczać rozmaite zadania polegające nie tylko wykręcaniu najbardziej karkołomnych akrobacji.
To jednak nie jedyne nowości, które oferuje THUG. Skaterzy mogą teraz używać pojazdów (jak samochody), a także spotykać profesjonalistów, którzy sypią dobrym radami. Oprócz własnego zawodnika da się ponadto stworzyć własny skate-park a nawet własne wymyślne zadania (Create-a-Goal).
Piąta część serii Neversoft mogła się pochwalić wysoką średnią ocen wystawianych przez media branżowe. Oscylowała ona wokół dziewięciu punktów na dziesięć możliwych.
Co warto dodać, THUG posiadał bogatą ścieżkę dźwiękową składającą się z prawie 80 utworów. Zebrano na niej kawałki od lat 60-ych do czasów współczesnych. W wersjach na PS2 i Xboxa zaimplementowano ponadto sieciowy tryb multiplayer dla maksymalnie ośmiu osób.
Komentarze (3)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych