Trine 4: The Nightmare Prince - opis gry
Trine 4: The Nightmare Prince to gra logiczno-zręcznościowa w klimatach fantasy wyprodukowana przez studio Frozenbyte i wydana przez Modus Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.
Czwarta część Trine, warto na wstępie zaznaczyć, nie jest bezpośrednią kontynuacją części trzeciej, która zakończyła się cliffhangerem. Zamiast tego gra opowiada zupełnie nową historię. Tym razem trójka bohaterów, czyli Amadeus, Zoya i Pontius, wyruszają w niebezpieczną podróż, by uratować tytułowego księcia Seliusa, który nie mogąc okiełznać magicznej mocy, staje się jej niewolnikiem.
Pod względem rozgrywki Trine 4 wraca do rozwiązań znanych z pierwszych dwóch odsłon. Słowem, nasi podopieczni poruszają się po dwuwymiarowych lokacjach (tych jest ok. dwudziestu i są one zróżnicowane, jeśli chodzi o estetykę), a nie po częściowych otwartych jak miało to miejsce w ‘trójce’. Wspomniane trzy postacie, nad którymi przejmujemy tu kontrolę, dysponują unikalnymi zdolnościami, dlatego musimy się między nimi przełączać, aby poradzić sobie z rozlicznymi wyzwaniami przygotowanymi przez twórców. Amadeus potrafi dla przykładu przyzywać różne obiekty (skrzynie, kule, platformy itd.) i korzystać z dasha. Zoya posiada na wyposażeniu łuk ze strzałami ognistymi lodowymi oraz linę, z kolei Pontius może odbijać promienie swoją tarczą i bardzo dobrze radzi sobie podczas starć. Wraz z postępami nasi podopieczni zyskują kolejne umiejętności.
Same łamigłówki są dość standardowe. Mogą polegać np. na zbudowaniu mostu, który pozwoli nam przejść na drugą stronę, podlaniu rośliny (w tym celu należy pokierować właściwie strumieniem wody) czy skierowaniu promienia światła w odpowiednie miejsce. Oprócz główkowania w grze nie brakuje też walk (w tym z bossami) i sekcji zręcznościowych.
Eksplorując świat Trine 4 możemy się również natknąć na znajdźki, jak listy, które rzucają więcej światła na fabułę gry.
Co warto dodać, gra oferuje multiplayer.
Komentarze (4)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych