Ultimate Spider-Man - opis gry
Ultimate Spider-Man to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Treyarch i wydana przez Activision. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS2, GameCube, Xbox, Game Boy Advance i Nintendo DS. Powstał on na podstawie serii komiksów o tej samej nazwie.
Fabuła - Ultimate Spider-Man
Fabuła gry skupia się na perypetiach Petera Parkera, tytułowego Spider-Mana, oraz Eddiego Brocka. Ojcowie obu byli naukowcami pracującymi nad przełomową technologią umożliwiającą leczenie śmiertelnych, nieuleczalnych chorób. Występowała ona pod postacią czarnej cieczy zdolnej pokryć ciało chorej osoby i uleczyć ją. Prace nie zostają jednak dokończone: obaj naukowcy giną w katastrofie samolotu, a technologię przejmuje przedsiębiorstwo Trask Industries. Gdy Peter dowiaduje się, że jego ojciec został oszukany, postanawia wykraść substancję. Niewielka jej część podnosi wprawdzie jego umiejętności i potencjał, ale jednocześnie próbuje też przejąć nad nim kontrolę. Eddie Brock jest mniej uważny - wykrada więcej substancji i staje się Venomem. Podejmuje on ten krok z powodu niechęci do Petera, uznając, że ten chciał go zdradzić próbując położyć rękę na wspólnym dziele ich ojców.
Rozgrywka - Ultimate Spider-Man
Ultimate Spider-Man to gra action-adventure, która pozwala nam się wcielić w tytułowego Człowieka Pająka, ale też i w Venoma. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku, konkretnie w dzielnicach takich jak Manhattan czy Queens. Lokacje te są stosunkowo otwarte. Podczas zmagań wykonujemy misje/questy/zadania stawiające przed nami rozmaite wytyczne.
Główni bohaterowie różnią się umiejętnościami. Spider-Man może dla przykładu korzystać z pajęczyn, które przydają się nie tylko do walki, ale i do eksploracji/podróżowania (należy jednak być blisko budynku, jeśli Spider-Man ma do nich przyczepić pajęczynę). Venom jest z kolei agresywniejszy i silniejszy (jest w stanie np. podnosić samochody i ciskać nimi). Podczas przemieszczania korzysta ze swoich ‘macek’, potrafi też pożerać NPC-ów, co pozwala zregenerować jego zdrowie.
Wersje z GBA i NDS różnią się dość znacząco od wersji wydanej na platformach stacjonarnych. W obu przypadkach mamy do czynienia z side-scrollerem. Na NDS zaimplementowano również multiplayer.
Komentarze (6)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych