Uprising44: The Silent Shadows - opis gry
Uprising44 to gra akcja z elementami strategii, w której wcielamy się w żołnierzy Armii Krajowej biorąc udział w Powstaniu Warszawskim. Za tytuł odpowiada DMD Enterprise. Gra zapowiedziana została na pecety i Xboksa 360, jednak ostatecznie prace nad wersją konsolową zostały wstrzymane.
Podczas II wojny światowej było ich ponad sześciuset. Zrzucani na spadochronach walczyli o wolność okupowanej Polski. W samym tylko Powstaniu Warszawskim wzięło ich udział 91. O kim mowa? O "Cichociemnych" - żołnierzach, którzy jako ochotnicy szli na wojnę z nazistami. To właśnie w ich skórę wcielają się gracze w Uprising44: Powstanie Warszawskie.
Uprising44 jest hybrydą gry akcji (widzianą zza pleców), z taktyczną strategią czasu rzeczywistego. W grze nie zabrakło scen ukazujących heroiczną walkę i patriotyzm mieszkańców stolicy. Głównym bohaterem Uprising44 jest Kuba, który dopiero wraz z postępami w grze zaczyna się emocjonalnie angażować w walkę z okupantem. Staje się tak głównie dzięki niejakiej Annie, która odgrywa rolę jego dziewczyny i łącznika w jednym. Jako że cała historia skupia się na losach czterech członków "Cichociemnych", nie raz jesteśmy też świadkami ich rozmów i przemyśleń. Misje są w miarę zróżnicowane i obejmują takie akcje jak zadania sabotażowe, łamanie niemieckich punktów oporu, zdobywanie kolejnych strategicznych pozycji czy obrona fortyfikacji.
W grze odwzorowanie najważniejsze punkty topograficzne okupowanej stolicy w tym Plac Napoleona (dziś zwany Placem Powstańców Warszawy), wieżowiec Prudential, Uniwersytet Warszawski czy Pocztę Główną. Swoje gracze spędzają też w kanałach, którymi przemieszczanie się w wielu misjach odgrywa kluczową rolę. Gra powstała na zmodyfikowanym silniku Unity3D Pro, a dla lepszego odwzorowania animacji postaci pokuszono się o sesje motion capture. w grze nie zabrakło walorów edukacyjnych. Wszyscy domorośli historycy ucieszą się z pewnością z wbudowanej encyklopedii z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi okresu Powstania Warszawskiego. W Uprising można usłyszeć paru znanych aktorów i celebrytów. Do tych pierwszych zalicza się między innymi Andrzej Lasota (zatrudniony do roli narratora), który zaliczył już epizody w tak kultowych serialach jak "Alternatywy 4" i "13 posterunek". Do przedstawicieli tej drugiej kategorii należą zaś chłopaki z zespołu Afromental (w tym Wojciech „Łozo” Łozowski), którzy przemówili głosami powstańców.
Komentarze (6)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych