Utawarerumono: Mask of Deception - opis gry
Utawarerumono: Mask of Deception jest taktyczną grą RPG z elementami powieści graficznej, wydaną w Japonii we wrześniu 2015 r. za pośrednictwem firmy Aquaplus. Platformami docelowymi były jednocześnie konsole PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita. Tytuł doczekał się sequela - Utawarerumono: Mask of Truth.
Akcja gry rozpoczyna się na pokrytym śniegiem stoku górskim, gdzie przytomność odzyskuje młody mężczyzna. Osłabiony i ubrany tylko w lekkie ubranie, nie pamięta niczego ze swojej przeszłości ani nie wie, w jakim świecie się znalazł. Próbując rozeznać się w swojej sytuacji zostaje zaatakowany przez przypominającego stonogę potwora, z opresji ratuje go jednak Kuon - wprawiona w walce wręcz zielarka. Zdziwiona aparycją przybysza, postanawia bezpiecznie doprowadzić go do najbliższego miasta, gdzie nadaje mu imię Haku, po bohaterze z miejscowych legend. W tym miejscu apatyczny, ale przyjazny Haku podejmować się będzie różnych pomniejszych prac "ku dobru stolicy Yamato", aby w końcu wraz z rosnącą grupą przyjaciół nawiązać współpracę z rządem i wyruszyć na wojnę w obronie granic kraju, gdzie po raz pierwszy zobaczy spustoszenie, jakie czynią wojownicy noszący tytułowe "fałszywe maski"...
Rozgrywka podzielona jest na dwa występujące naprzemiennie segmenty, fabularne oraz bitewne. Te fabularne wpisują się w ramy znane z powieści graficznych, a sprowadzają się do czytania pojawiających się na ekranie fragmentów tekstu i z rzadka podejmowania kluczowych, choć niemających wpływu na zakończenie historii, wyborów. Z kolei segmenty bitewne są rozgrywanymi na podzielonej na pola mapce potyczkami, podczas których przemieszczamy członków swojej drużyny i wydajemy im komendy w rodzaju wykonania ataku, rzucenia czaru lub użycia przedmiotu. W zależności od zaawansowania "techniki" postaci, może ona wykonać ciąg następujących po sobie, opartych o prawidłowe wyczucie czasu ciosów, których seria zostać może uzupełniona o końcowy, niszczycielski atak. Każda wygrana bitwa nagrodzi nas punktami BP, które wydać możemy na rozwój poszczególnych statystyk każdego współtowarzysza.
W odróżnieniu od pierwszej gry z serii, Mask of Decption nie zawiera żadnych elementów erotycznych. Dzięki temu zabiegowi udało mu się otrzymać kategorię wiekową CERO-C - japoński odpowiednik kategorii 12+.
Komentarze (20)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych