Vikings: Wolves of Midgard - opis gry
Vikings: Wolves of Midgard to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Games Farm i wydana przez Kalypso Media. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja inspirowana jest mitologią nordycką.
Vikings: Wolves of Midgard czerpie garściami z mitologii nordyckiej. Legenda głosi, że podczas najzimniejszej zimy powróci Jotan i będzie chciał zemścić się na bogach Asgardu. To wydarzenie rozpocznie tak zwany Ragnarok, czyli wojnę, w wyniku której zniszczony zostanie cały świat. Szykujące się do konfliktu armie napotykają na swej drodze wioskę Ulfung, zamieszkaną przez “wilki Migdardu”, która zostaje doszczętnie zniszczona. Ocalały z pogromu wojownik, czyli my, poprzysięga zemstę Jotanowi i jego pomagierom.
Produkcja Games Farm to action-RPG w konwencji przywodzącej na myśl popularną serię Diablo. Schemat jest tu podobny - szlachtujemy rzesze przeciwników, zbieramy loot, rośniemy w siłę, odwiedzamy nowe miejscówki itd. Po pokonaniu przeciwnika punkty doświadczenia nie trafiają jednak automatycznie na nasze konto - zamiast tego zbieramy krew, którą składamy w ofierze bogom przy specjalnie do tego celu stworzonym ołtarzu. Pozwala to wbijać na wyższe poziomy, co z kolei nagradzane jest punktami, które przeznacza się na rozwój zdolności z różnych dziedzin. Oprócz tego gromadzimy również materiały służące np. do upgrade’owania broni.
Świat gry składa się z czterech regionów: Midgard, Utgard, Niflheim oraz Dvergheim. Co ciekawe, klimat w nich panujący niekiedy rzutuje na rozgrywkę. Na przykład w Fimbulwinter panuje sroga zima i musimy zważać, aby nasza postać nie zamarzła na śmierć (informuje o tym wówczas specjalny wskaźnik).
Główny wątek trwa ok. dwudziestu godzin, ale oprócz tego gra oferuje też różne dodatkowe atrakcje, jak polowania czy wyzwania bogów (po dziesięć na każde z sześciu bóstw). Do wyboru mamy cztery stopnie trudności.
Dostępny jest też multiplayer pod postacią kooperacji.
Komentarze (9)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych