WRC 2 - opis gry
WRC 2 jest grą wyścigową wyprodukowaną przez studio Milestone i wydaną przez firmę Black Bean Games w październiku 2011 roku na PlayStation 3, Xboksy 360 i komputery osobiste. Gra w momencie premiery spotkała się ze stosunkowo chłodnym przyjęciem ze strony recenzentów oraz graczy.
Efektowny model jazdy w produkcji Milestone zdecydowanie bliższy jest arcade niż symulacji i taki też jest charakter WRC 2. Tryb kariery został podzielony na sezony, toteż teoretycznie zabawa może trwać w nieskończoność. Dzięki temu deweloperzy mogli wprowadzić do gry motyw upływu czasu, przez co każda nasza akcja musi odrobinę potrwać, nim odniesie zamierzony skutek. W trakcie zabawy zdobywamy punkty reputacji i awansujemy na kolejne poziomy, co gwarantuje nam dostęp do nowych modyfikacji pojazdu, ale także możliwość zatrudnienia kolejnych mechaników i menadżerów. Autorzy umożliwili graczowi wybranie zestawu wyścigów na każdy kolejny sezon. Jeśli nie czujemy się na siłach, by wziąć udział w trudniejszych i poważniejszych zawodach, śmiało możemy ścigać się dalej w rajdach dla amatorów, by szlifować swe umiejętności i dać sobie szansę w następnym roku.
W grze znalazło się 89 tras rozlokowanych w 14 lokacjach. W trakcie zabawy odwiedzimy między innymi Argentynę, Meksyk, Finlandię, Szwecję, Niemcy czy chociażby Portugalię. W Meksyku trasy są niesamowicie kręte, z kolei w Niemczech gracz może nawet pojeździć po ulicach Berlina. Każda z nich została opisana kilkoma współczynnikami, wśród których najważniejszy jest poziom trudności. Samochody zostały podzielone na kilka klas, będących odzwierciedleniem ich osiągów. Podstawową jest najzwyklejsze R2, a każdą kolejną kategorię odblokowujemy w miarę postępów w grze, toteż gracz stosunkowo szybko może położyć ręce na Subaru Imprezie WRX STI, Mitsubishi Lancer Evolution IX. Oprócz kariery oraz pozostałych trybów single-player, takich jak składające się z sześciu etapów mistrzostwa czy czasowe wyzwania, twórcy przygotowali także opcję zabawy wieloosobowej dla maksymalnie szesnastu graczy.
Oprawa graficzna jest najsłabszym elementem gry i pod tym względem WRC 2 budzi skojarzenia z produkcją na PlayStation 2, nie zaś pisaną z myślą o PS3 i X360. Sfera audio jest w przypadku tego tytułu tylko nieznacznie lepsza.
Komentarze (1)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych