White Day: A Labyrinth Named School

White Day: A Labyrinth Named School

7,3
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS4 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
ROI Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
22.08.2017
Europa:
22.08.2017
Producent:
ROI Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
22.08.2017
Europa:
22.08.2017

White Day: A Labyrinth Named School - opis gry

White Day: A Labyrinth Named School to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana przez koreańskie studio ROI Games i wydana przez PQube. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 oraz komputerach. Wersja powstała z myślą o tych sprzętach była remake’iem gry wydanej pierwotnie na urządzeniach przenośnych w 2015 roku.

Akcja gry rozgrywa się w tzn. “biały dzień”. Biały dzień w niektórych krajach azjatyckich obchodzi się dokładnie miesiąc po Walentynkach. Zgodnie z miejscowym obyczajem w Walentynki to kobiety wręczają prezenty mężczyznom, zaś miesiąc później ci rewanżują się tym samym. Główny bohater produkcji ROI Games, licealista Lee Hui-min, to właśnie ktoś taki. W biały dzień zakrada się on do szkoły, aby zostawić prezent swojej sympatii. Niestety, sprawy nie idą po jego myśli. Zostaje on uwięziony w budynku wraz ze swoimi kolegami i koleżankami. Jego, a co z tym idzie naszym zadaniem, jest uciec z pułapki, po drodze dowiadując się prawdy o mających miejsce zdarzeniach.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywkę śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Przypomina ona klasyczne survival horrory, takie jak Resident Evil czy Silent Hill. Eksplorując szkołę natrafiamy na rozmaite przedmioty, które przydają się do rozwiązywania łamigłówek. Ważnym elementem zmagań jest zarządzania inwentarzem - nasz podopieczny ma bowiem ograniczoną ilość miejsca w swoich ‘kieszeniach’, dlatego musimy decydować, co zabrać, a czego nie. Oprócz mniej lub bardziej użytecznych gratów znaleźć możemy również dokumenty rzucających więcej światła na fabułę (albo dostarczających podpowiedź, jak poradzić sobie z jakimś wyzwaniem). Co więcej, główny bohater otrzymuje też wiadomości tekstowe na swoją komórkę.

W szkole nie brakuje przeciwników usiłujących posłać nas na tamten świat. Lee nie jest w stanie walczyć, dlatego najlepszym wyjściem jest ucieczka. W razie otrzymania obrażeń musimy skorzystać z medykamentów. W grze, w odróżnieniu od wielu innych współczesnych produkcji, zdrowie nie regeneruje się samoczynnie.

White Day posiada nieliniową strukturę. W zależności od naszych poczynań (np. konwersacji) zmianie ulega bieg narracji.

Na marginesie warto zaznaczyć, że remake wprowadził sporo nowego. Nie tylko poprawiono grafikę, ale też dodano np. nowe lokacje oraz rozbudowano historię.

Wideo - White Day: A Labyrinth Named School

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper