Year Walk

Year Walk

7,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.5
Wii U 8.0
Mobile 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Simogo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
21.02.2013
Europa:
21.02.2013
Producent:
Simogo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
21.02.2013
Europa:
21.02.2013

Year Walk - opis gry

Year Walk to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez szwedzkie studio Simogo w cyfrowej dystrybucji. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach mobilnych, a później trafił także na komputery osobiste oraz Wii U.

Fabuła - Year Walk

Dalsza część tekstu pod wideo

Koncept gry inspiruje się szwedzkim tradycyjnym rytuałem o nazwie Årsgång. Polega on na tym, że uczestnicząca w nim osoba przez 24 godziny nie je, nie śpi i przebywa w ciemnym pomieszczeniu, a następnie po spełnieniu wszystkich wspomnianych warunków wyrusza przez las do najbliższej parafii. Według legend, wędrówka ta może dostarczyć jej uczestnikowi wizji przedstawiających, jaki będzie kolejny rok. Fabuła Year Walk rozgrywa się w XIX wieku i opowiada o miłości Daniela Svenssona i Stiny, dwóch osób pochodzących z różnych klas społecznych. Daniel postanawia wziąć udział w Årsgång, by poznać przyszłość, co do której ma wątpliwości.

Rozgrywka - Year Walk

Jeśli chodzi o rozgrywkę, mamy tu do czynienia z przygodówką, w której akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby, choć nasz podopieczny może się poruszać tylko po wyznaczonych przez twórców ścieżkach. W przypadku gdy mamy problem z ich odnalezieniem, pomagają strzałki.

Oprócz eksploracji istotne jest także rozwiązywanie napotkanych tu i ówdzie łamigłówek, ale te nie należą do najtrudniejszych, nie frustrując i pozwalając wsiąknąć w świat gry. Year Walk robi przy tym poważny użytek z funkcji GamePada (za konwersję na sprzęt Nintendo odpowiadało studio Dakko Dakko). Po pierwsze, drugi ekran oferuje nam wiele informacji na temat spotykanych w trakcie wędrówki ‘zjawisk’ (często mających związek ze szwedzkim folklorem). Po drugie, notatnik, w którym możemy zapisywać co tylko przyjdzie nam na myśl, a zwłaszcza te rzeczy, która pomagają w zmaganiach. Po trzecie, mapka, a po czwarte, żyroskop służący tutaj do interakcji z otoczeniem.

Wideo - Year Walk

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper