Kingdom Come: Deliverance II

Kingdom Come: Deliverance II

8,7
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 9.5
XSX|S 10.0
PC 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Warhorse Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji
Premiery
Świat:
04.02.2025
Europa:
04.02.2025
Polska:
04.02.2025
Producent:
Warhorse Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji
Premiery
Świat:
04.02.2025
Europa:
04.02.2025
Polska:
04.02.2025

Poradnik Kingdom Come: Deliverance II

kingdom come deliverance 2 poradnik
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Kingdom Come Deliverance 2 - poradnik. Misje, zadania, questy, opis przejścia, wybory, walka, porady, trofea
PS5 XSX|S PC

Recenzja redakcji

Kingdom Come: Deliverance II (2025)
Piotrek Kamiński

Piotrek Kamiński

10.0
Kingdom Come: Deliverance II – recenzja gry. Mocny kandydat do tytułu gry roku
PS5 XSX|S PC

Kingdom Come: Deliverance II - opis gry

Kingdom Come: Deliverance II to gra action-RPG z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Warhorse Studios i wydana przez Deep Silver. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series X|S.

Fabuła - Kingdom Come: Deliverance II

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Kingdom Come: Deliverance II rozpoczyna się wkrótce po zakończeniu wydarzeń części pierwszej. Henryk i jego przyjaciel, Jan Ptaszek wraz z eskortą ruszają do zamku Trosky, by prosić tamtejszego władcę o pomoc w walce z siłami króla Zygmunta Luksemburskiego. Niestety, ich zadanie bardzo szybko zostaje kompletnie wykolejone, a oni sami muszą salwować się ucieczką, by ratować życie. Od tej pory raz za razem będą ładować się w tarapaty, poznawać nowych sojuszników i przyczyniać się oddolnie do wydarzeń, od których zależeć będzie przyszłość Czech.

Rozgrywka - Kingdom Come: Deliverance II

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie. Prócz 33 misji głównych, których rezultat zawsze musi być z grubsza taki sam (choć nic nie stoi na przeszkodzie, żeby od czasu do czasu wyrżnąć po drodze całą wioskę albo pozwolić jej mieszkańcom uciec), w grze czeka na nas jeszcze  ok. 100 misji i aktywności pobocznych. Część zadań pojawia się po wykonaniu poprzednich, kiedy otrzymujemy o nich informację w sposób organiczny, o inne należy dopytać w lokalnej gospodzie, po czym udać się we wskazane miejsce, a na jeszcze inne natkniemy się po prostu wędrując z miasta do miasta, dając zagadać się napotkanym nieznajomym. Warto postarać się wykonywać zadania bez uszczerbku dla własnej reputacji, jako że nagrody potrafią być naprawdę wymierne, jak choćby darmowe łaźnie miejskie, jeśli tylko zrobimy wszystko tak, żeby uzyskać szczęśliwe zakończenie dla zadaniodawcy. Trzeba pamiętać, że każda akcja ma swoje konsekwencje, czasami idące znacznie dalej, niż można by się tego spodziewać, a decyzje miewają wpływ na bieg opowieści.

Tym razem deweloper przygotował nam trzy oddzielne „sloty” na odzienie, między którymi przełączamy się za pomocą wciśnięcia trójkąta na ekranie ekwipunku. Kolejnym novum względem pierwowzoru jest też obecność zupełnie nowych broni dystansowych. Kusza jest całkiem solidnym zastępstwem dla łuku, choć oczywiście ma zarówno wady, jak i zalety. Największą z zalet zdecydowanie jest prostota korzystania – wycelowanie z kuszy jest znacznie prostsze niż z łuku (choć i ta umiejętność stała się znacznie bardziej przystępna w drugiej części, jako że Heniek zaczął naciągać łuk tak, żeby z grubsza widzieć, gdzie naprzód poleci strzała), ale przy tym jest to również broń dużo wolniejsza, wymagająca czasu do przeładowania – tym dłuższego, im większy kaliber broni dzierżymy. Małą kuszę wystarczy postawić, naciągnąć oboma rękoma, położyć bełt i gotowe, ale wielkie kusze o potężnej mocy wymagają nakręcenia cięciwy korbą, co zajmuje znacznie więcej czasu, znacznie ograniczając zasadność jej użycia w bardziej gorących sytuacjach.

Zupełnie inaczej walczy się teraz mieczami (długimi i krótkimi), bronią długą (buzdyganami, nadziakami, toporami) i drzewcową (berdyszami, glewniami, włóczniami). Podstawowe zasady pozostają bez zmian – do wyboru mamy kilka kierunków ataku, kontrowanie, ustawianie broni tak, żeby wróg miał mniejszą szansę na obronę.

Wideo - Kingdom Come: Deliverance II

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper