Cowboy Bebop krytykowany w pierwszych recenzjach. Netflix nie zadbał o rozbudowę IP
Pojawiają się pierwsze recenzje oczekiwanej produkcji platformy Netflix, ale „Cowboy Bebop” nie będzie pozytywnym zaskoczeniem. Korporacja zadbała o przeniesienie znanych historii, ale serial nie oferuje oczekiwanego rozszerzania uniwersum.
Netflix podjął się wymagającego zadania przeniesienia „Cowboya Bebopa” na serial live-action, jednak pierwsze opinie dotyczące produkcji nie zapowiadają hitu. Tylko 38% krytyków z Rottentomatoes poleca historię, a aktualna średnia ocen na serwisie Metacritic wynosi 39%.
Nie brakuje opinii, według których nowy „Cowboy Bebop” może być świetną opcją dla niektórych fanów oryginału, jednak tak naprawdę zainteresowani nie znajdą tutaj wielu nowych i ciekawych wątków – twórcy przenoszą znane historie, a nawet w niektórych sytuacjach całe sceny na serial, więc w ostateczności brakuje tutaj odpowiedniej zawartości.
Twórcy decydują się na rozbudowanie niektórych wątków, ale podobno nawet tym miejscu pojawiają się problemy, ponieważ całość została ubrana w fatalne dialogi oraz brzydką scenerię.
„Najwięksi fani „Bebopa” będą zbulwersowani, podczas gdy nowicjusze będą mieli trudności z wyobrażeniem sobie, dlaczego ludzie robili tyle szumu wokół tego anime przez ostatnie 20 lat. Nowozelandzka scenografia jest tak nędzna, zdjęcia tak płaskie i bezbarwne, a atmosfera tak nieistniejąca... Aktorzy są często jedyną rzeczą, która wyciąga te odcinki z powrotem z krawędzi katastrofy, nawet jeśli nie mogą zrobić wiele z powodu nędznych dialogów” – IndieWire, David Ehrlich
Serial Netflixa nie radzi sobie z przeniesieniem znanej atmosfery, a przedstawiona akcja nie zawsze trzyma odpowiedni poziom. Wielu dziennikarzy zastanawia się tak naprawdę – dla kogo powstał „Cowboy Bebop”, ponieważ fani nie otrzymają tutaj za wiele oczekiwanych wrażeń, a nowi nie poczują magii, która pojawiła się w oryginale.
Tak prezentują się oceny „Cowboya Bebopa”:
- Rolling Stone - 70
- Polygon - 58
- Entertainment Weekly - 58
- New York Magazine (Vulture) - 50
- Consequence - 42
- The A.V. Club - 42
- The Playlist - 42
- RogerEbert.com - 40
- Empire - 40
- Slant Magazine - 38
- Decider - 30
- Paste Magazine - 30
- Slate - 30
- Time - 30
- IndieWire - 25
- The Hollywood Reporter - 20
- Collider - 16
Przeczytajcie nasze recenzje: „Black and Missing”, „Pitbull” i „Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”.