PlayStation 4 wyprzedane we Francji? - mogą wystąpić problemy z dostępnością konsol

Gry
1835V
PlayStation 4 wyprzedane we Francji? - mogą wystąpić problemy z dostępnością konsol
Bartosz Dawidowski | 08.10.2013, 13:04
PS4

Sony ujawniło w trakcie tegorocznych targów gamescom, że złożono już 1 milion zamówień przedpremierowych na PlayStation 4. Trudno powiedzieć, czy ten fakt może zakłócić płynność dostaw towaru do sklepów. Z francuskiego rynku dobiegają jednaj sygnały wskazujące na możliwość zaistnienia takiej sytuacji.

Dwie francuskie sieci sprzedaży, Micromania i FNAC, zgłosiły na swoich stronach, że aktualnie zamawiane egzemplarze PlayStation 4 mogą nie trafić do konsumentów do końca bieżącego roku. "Nie możemy zagwarantować dostawy towaru przed styczniem 2014 roku" - informuje FNAC. Micromania twierdzi natomiast, że "wszystkie dostępne egzemplarze zostały już sprzedane".

Dalsza część tekstu pod wideo

Next-genowa konsola faktycznie może cieszyć się ogromnym zainteresowaniem we Francji. Możliwe są jednak dwa inne scenariusze. Pierwszy jest taki, że SCEE nie dostarczy w wyniku błędnej strategii lub innych czynników odpowiedniej ilości sztuk konsol na premierę. Drugi możliwy scenariusz jest taki, że to po prostu taktyka wybranych sklepów, które chcą w ten sposób "nagonić" klientów na produkt, który wydaje się być ciężko dostępny.

Michael Pachter, analityk branży gier wideo, szacuje, że złożono obecnie na całym świecie ok. 1,5 miliona zamówień na PlayStation 4, co oznacza wg Pachtera, że Sony może mieć problem z utrzymaniem niezakłóconych dostaw towaru do wszystkich sklepów.

Źródło: własne

Komentarze (54)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper