Dziwaczny "paintball" Nintendo - zobaczcie gameplay z dema Splatoon!

Gry
791V
Dziwaczny "paintball" Nintendo - zobaczcie gameplay z dema Splatoon!
Bartosz Dawidowski | 12.06.2014, 09:29
Wii U

Jedną z ciekawszych gier w Los Angeles wystawia Nintendo. Splatoon to kompletnie nowe IP przeznaczone na Wii U, które zapewni multiplayerowe emocje dla 8 osób podzielonych na dwie drużyny.

Zabawa w Splatoon sprowadza się do walki na kolorowe kulki z atramentem, co przypomina nieco paintballa. Jak widać każdy próbuje jak najszybciej "zamalować" arenę. Zawodnicy są w stanie poruszać się szybciej po ufajdanym terenie (również po ścianach) i planować strategiczne posunięcia. Pływanie w tuszu nie tylko znacznie zwiększa szybkość, ale również napełnia zbiornik z atramentem. Oczywiście poruszanie się po obszarach zamalowanych przez naszego wroga jest problematyczne i trzeba tego unikać.

Chociaż wrogów można będzie na chwilę unieszkodliwić za pomocą pistoletów czy granatów z atramentem, wygrać mecz możemy tylko i wyłącznie zamalowując większą połowę mapy.

Tytuł ma zawitać w formie wyłączności na Wii U w pierwszym kwartale 2015 roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Źródło: własne

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper