Good Loot szykuje wyjątkowe puzzle nie tylko dla graczy. Firma zaskakuje pięknymi wzorami
Good Loot na przestrzeni ostatnich miesięcy przygotował szereg puzzli dla graczy, ale producent postanowił rozszerzyć swój asortyment. Do sklepów trafi nowa kolekcja inspirowana sztuką polskich i zagranicznych twórców. Seria nazwana „Imagination” może zaintrygować wiele osób.
W marcu Good Loot przedstawił kolejną kolekcję puzzli dla graczy i na liście nowych wzorów pojawiły się grafiki z między innymi serii Assassin’s Creed, Dragon Ball i Resident Evil 2. Teraz producent postanowił wykorzystać swoje doświadczenie oraz bazę klientów, by zapewnić zestaw inspirowany sztuką polskich i zagranicznych twórców:
„"Koncert na kominie" Rocha Urbaniaka wydaje się ilustracją rodem z klasycznych baśni. "Radzymin" Edwarda Dwurnika jest zarazem groteskowy i realistyczny. Rysunek z "Muscinae" to dowód, że Ernst Haeckel był nie tylko wybitnym biologiem, ale i utalentowanym artystą. "Żołędziowa wróżka" Laury Diehl stanowi fantastyczny hołd dla fantasy, z kolei "Warszawskie mosty" Tytusa Brzozowskiego roztaczają pomost między architekturą a malarstwem”.
Każdy zestaw zawiera 1000 elementów i pozwoli poznać autora dzieła – klienci ponownie otrzymają puzzle o wysokiej jakości (wykonanie bazuje na najnowszej technologii), dopasowane elementy, nasycone kolory, a same części są odporne na zginanie.
Tak prezentują się najnowsze zestawy:
- Puzzle z ilustracją Edwarda Dwurnika "Radzymin", 1000 elementów - Edward Dwurnik jest jednym z najważniejszych i najwybitniejszych powojennych artystów polskich. Studiował malarstwo, grafikę i rzeźbę na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1965 zetknął się z twórczością artysty-samouka Nikifora Krynickiego i przyjął zbliżony styl obrazowania, który później modyfikował i rozwijał. Prezentowany na puzzlach „Radzymin” powstał w 2017 roku. Jest to ostatnie ujęcie rodzinnego miasta artysty i jeden z ostatnich wielkoformatowych obrazów z najstarszego cyklu malarskiego Dwurnika „Podróże autostopem”.
- Puzzle z ilustracją Tytusa Brzozowskiego "Warszawskie mosty", 1000 elementów - Tytus Brzozowski – architekt i akwarelista, który w swoich pracach opowiada o magicznym, pełnym fantastycznych zdarzeń mieście. Główną inspiracją dla artysty jest Warszawa i jej niezwykła historia. W jego pracach odnajdziemy dawno nieistniejące, zdobne kamienice czy znane gmachy usytuowane w bardzo nietypowych okolicznościach. Szczególną rolę w malarstwie Tytusa odgrywają ludzie. Pojawiają się na dachach, kominach, łącznikach między budynkami, a nawet lewitują gdzieś w chmurach – wszystko to, by pokazać, że miasto może, a nawet powinno, być przyjazne oraz pełne aktywności.
- Puzzle z ilustracją Rocha Urbaniaka "Koncert na kominie", 1000 elementów - Roch Urbaniak to krakowski malarz, autor książek dla dzieci i komiksów. W swojej sztuce inspiruje się mitami, baśniami, ale też popkulturą, z grami komputerowymi na czele. Bo inspiracje i wspaniałe opowieści można znaleźć wszędzie, a właśnie opowieści są tym, co chce przekazywać swoją sztuką. Z malarstwa korzysta też w innych formach wypowiedzi, tworząc komiksy, czy używając obrazów jako ilustracji w swoich książkach z serii "Papiernik".
- Puzzle z ilustracją Ernsta Haeckla "Muscinae", 1000 elementów - Ernst Haeckel (1834-1919) był niemieckim biologiem, ewolucjonistą, artystą, filozofem i lekarzem, który spędził życie, badając florę i faunę od najwyższych szczytów gór po najgłębsze oceany. Stworzył setki szczegółowych rysunków, akwarel i szkiców przedstawiających swoje odkrycia, które publikował w kolejnych tomach. Jego prace są niezwykłe ze względu na wyjątkową precyzję i drobiazgowe cieniowanie, oraz ze względu na jego wiedzę w zakresu ewolucji.
- Puzzle z ilustracją Laury Diehl "Żołędziowa wróżka", 1000 elementów - Laura Diehl jest ilustratorką fantasy z Wirginii w USA, która zajmuje się ilustracją profesjonalnie od 2006 roku. Prace wykonuje cyfrowo w programie Adobe Photoshop, korzystając ze swojego ulubionego tabletu graficznego Intuos XL. Jej prace wyróżniają się bijącym światłem, żywymi kolorami i tematyką fantastyczną. Jako pisarka-ilustratorka lubi wzbogacać swoje prace wizualne poezją i prozą, aby jeszcze bardziej zanurzyć w nich widza. W wolnym czasie popija herbatę matcha, bawi się ze swoimi owczarkami szetlandzkimi i gra w oldschoolowe gry JRPG.
Good Loot podkreśla, że seria Imagination trafi do sprzedaży już 30 września 2022. W przyszłości kolekcja zostanie rozbudowana o prace kolejnych, starannie wyselekcjonowanych artystów, z których twórczości ułożycie barwny pejzaż polskiego i światowego malarstwa.