Alex Amancio opowiada o mikrotransakcjach w Assassin's Creed: Unity

Pierwsza Asasyn, który zadebiutuje wyłącznie na aktualnej generacji zapowiada się bardzo ciekawie, lecz gracze obawiają się, że mikrotransakcje zniszczą ten tytuł. Z tego powodu w temacie kupowania przedmiotów za prawdziwe pieniądze postanowił wypowiedzieć się dyrektor kreatywny produkcji.
Za prawdziwą gotówkę kupimy w Assassin's Creed: Unity nowe zbroje, rękawiczki, paski, czy też oczywiście bronie. Wielu sympatyków uniwersum obawia się, że Francuzi w ten sposób rzucają się na bezbronnych graczy, którzy będą musieli wydawać swoje ciężko zarobione miedziaki.
Amancio uspokaja, przypominając, że nowe zabawki kupimy wyłącznie dla kooperacji, w której będziemy wykonywać najróżniejsze zadania wraz z kumplami.




Istotnym elementem pozycji są statystyki oraz specjalne umiejętności przedmiotów – teraz dobierając strój będziemy jednocześnie dostosowywać Asasyna do naszej rozgrywki.
Assassin's Creed: Unity zadebiutuje 13 listopada na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach osobistych.