Microsoft Flight Simulator 2024 przełomem technologicznym. 5 razy lepsza wydajność silnika i technika 3D z 2D

Gry
3008V
MSFS 2024
Bartosz Dawidowski | 28.06.2023, 12:46

Asobo postanowiło opowiedzieć nam trochę więcej o Microsoft Flight Simulator 2024. Okazuje się, że francuskie studio osiągnęło ogromną optymalizację silnika znanego w MSFS 2020.

W wywiadzie udzielonym redakcji FSElite szef Asobo Studio ujawnił informację, że silnik znany z obecnego Microsoft Flight Simulatora został udoskonalony w tak dużym stopniu, że francuski zespół uzyskał już teraz o 4-5 razy lepszą wydajność. Największa zmiana w silniku z Microsoft Flight Simulator 2024 to przejście od wykorzystania głównie jednego wątku procesora do architektury wielowątkowej.

Dalsza część tekstu pod wideo

Taka modyfikacja zapewni jeszcze lepszą grafikę, niż w Microsoft Flight Simulator 2020. Jedną z rewolucyjnych zmian w oprawie ma być technika "3D z 2D". Dzięki niej deweloperzy uzyskują wszędzie przepych wizualny zarezerwowany dotychczas tylko dla obszarów z fotogrametrią (takich jak np. Wenecja czy Nowy Jork). Przez zaawansowane systemy AI oraz teselację proste w tym momencie pagórki i wzgórza zmienią się w realistyczne, pokryte kamieniami, drzewami 3D (w MSFS 2020 to bitmapy) i skałami, wielowymiarowe powierzchnie. Dotyczy to miejsc, w których dostępne są tylko standardowe zdjęcia satelitarne. To wszystko przy znacznym zmniejszeniu rozmiaru instalacji na SSD (obecnie to ok. 200 GB na XSX). Microsoft Flight Simulator 2024 będzie jeszcze mocniej korzystać ze streamingu danych z Chmury.

Inne ciekawe informacje dotyczą trybu Kariery, w którym będziemy mogli prowadzić m.in. własne "powietrzne taxi". O posiadany w firmie samolot trzeba będzie dbać (obsługa serwisowa) a zniszczenia przy zbyt twardych lądowaniach czy przegrzewaniu silników będą trwałe. W Microsoft Flight Simulator 2024 będzie można nawet doprowadzić np. do pożaru silników czy zniszczenia klap przy ich wysuwaniu przy zbyt dużej prędkości.

Obecnie nad MSFS 2024 pracuje już ok. 500 osób w wielu różnych zespołach. Główną pracę wykonuje Asobo, gdzie nad nowym symulatorem pracuje ok. 180 deweloperów.

Warto pamiętać, że wciąż można odebrać samolot za darmo w MSFS 2020.

Źródło: https://fselite.net/content/interview-microsoft-on-microsoft-flight-simulator/

Komentarze (62)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper