Fable ma trafić od razu na PS5. Znany insider podaje prawdopodobny powód opóźnienia premiery

Gry (plotka)
1152V
Fable (2026) - Dave
Mateusz Kucharski | Wczoraj, 21:00

Nate the Hate skomentował sprawę opóźnienia premiery Fable. Insider twierdzi, że najprawdopodobniej jest to spowodowane chęcią dopracowania gry na wszystkich platformach. Także na PS5.

W zeszłym roku Microsoft zdecydował się wydać kilka gier na PlayStation 5 (Sea of Thieves, Hi-Fi Rush, Pentiment oraz Grounded). Szybko okazało się jednak, że to zaledwie wstęp do zupełnie nowej strategii. Użytkownicy konsoli Sony otrzymają możliwość zagrania w m.in. nowego Indianę Jonesa, Outer Worlds 2, Doom: The Dark Ages, a ostatnio potwierdzono nawet port Forzy Horizon 5. Dziś amerykańska korporacja poinformowała o przełożeniu premiery Fable. Znany i wiarygodny informator podał prawdopodobną przyczynę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nate the Hate był w ostatnim czasie po prostu nieomylny. Insider przewidział np. dzień prezentacji Nintendo Switch 2 oraz pokaz PlayStation State of Play. Teraz zabrał głos w sprawie Fable. Nate twierdzi, że Playground Games chce doszlifować grę na premierę oraz odpowiednio przygotować wersję na PS5. Źródło podaje, że ukaże się ona jednocześnie z wersją na Xbox Series X|S oraz PC.

Jeśli miałbym spekulować, dlaczego Fable zostało opóźnione, to po to, aby dać trochę więcej czasu na dopracowanie i uczynienie wersji na PS5 premierą "day one" obok Xbox/PC, ponieważ wersja na PS5 zawsze była planowana na 2026 rok.

Szef Xbox Game Studios potwierdził w najnowszym podcaście, że firma chce trafić do jak największej liczby obiorców, gdyż jest to korzystne dla społeczności graczy. W obecnej sytuacji wszystko wydaje się możliwe.

Źródło: Nate the Hate / Reset Era

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper