Denuvo znika z Final Fantasy XVI. Square Enix wydało aktualizację do gry

Gry
1457V
Final Fantasy XVI recenzja
Mateusz Kucharski | 04.03, 20:13
PC

Krytykowane zabezpieczenie anty-pirackie nie jest już częścią Final Fantasy XVI. Czy czeka nas lekka poprawa wydajności?

Twórcy rzadko dzielą się wiadomością, że Denuvo zniknęło z jakiejś gry, więc zazwyczaj to gracze informują o tym fakcie. Nie inaczej jest w przypadku Final Fantasy XVI. Square Enix zamieściło dziś wpis na profilu X, w którym powiadomiono o wydaniu aktualizacji nr 1.03.

Dalsza część tekstu pod wideo

Update ma wprowadzać różne poprawki, w tym naprawę błędów graficznych i tekstowych.

Aktualizacja ta rozwiązuje szereg problemów, w tym m.in. błędy wyświetlania grafiki i błędy tekstowe.

Steamowe forum społeczności zostało wręcz zalane informacjami o tym, że Denuvo zniknęło z Final Fantasy XVI. Niektórzy spodziewali się takich zmian, gdyż historia Clive'a Rosfielda trafiła na PC niemal sześć miesięcy temu.

Co zmienia usunięcie Denuvo? Pozbycie się zabezpieczenia anty-pirackiego czasami powoduje wzrost liczby klatek na sekundę oraz zlikwidowanie/zmniejszenie problemu stutteringu. Choć nie we wszystkich tytułach. Niektórzy użytkownicy Steama twierdzą, że już zauważyli pewną poprawę, lecz z drugiej strony są osoby, według których nic się nie zmieniło.

Wielu graczy wciąż czeka na aktualizację Final Fantasy XVI dla PlayStation 5 Pro. Niestety Square Enix w żaden sposób odniosło się do tych próśb, więc patch może tak naprawdę nigdy się nie pojawić.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Final Fantasy XVI.

Źródło: Steam / Square Enix

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper