Polacy tworzą grę dla PlayStation! Tajemniczy Projekt Delta powstaje na IP PlayStation

Gry
2355V
PlayStation logo nowe
AlbertWokulski | Wczoraj, 19:04
PS5

PlayStation postanowiło skorzystać z pomocy znanego, polskiego studia i za jego sprawą zrealizować tajemniczy Projekt Delta. W umowie pojawiają się pierwsze informacje.

Sony zainwestowało duże pieniądze w gry-jako-usługi, ale niestety tylko nieliczne projekty odniosły sukces. Teraz najwidoczniej firma nie zamierza angażować do pracy wyłącznie własnych zespołów i właśnie z tego powodu nawiązano ciekawą współpracę.

Dalsza część tekstu pod wideo

People Can Fly, czyli twórcy Bulletstorm, Gears of War: Judgment (współpraca z Epic Games), Fortnite: Save the World czy też Outriders, nawiązali współpracę z PlayStation! Deweloperzy otrzymają pieniądze na stworzenie tajemniczego Projekt Delta:

Zawarcie umowy produkcyjnej z Sony Interactive Entertainment LLC


Zarząd spółki PCF Group S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) niniejszym informuje, że w dniu 13 marca 2025 r. Spółka zawarła z Sony Interactive Entertainment LLC, z siedzibą w San Mateo w stanie Kalifornia, Stany Zjednoczone Ameryki („Wydawca”) umowę produkcyjną (Prototype Development Agreement) („Umowa Produkcyjna”) dotyczącą współpracy w zakresie produkcji prototypu nowej gry wideo o nazwie kodowej Projekt Delta („Produkt”), opartej o prawa własności intelektualnej należące do Wydawcy.

W dokumencie potwierdzono, że People Can Fly zrealizuje projekt dla wydawcy, a sama praca zostanie podzielona na kolejne etapy, podczas których deweloperzy będą musieli zrealizować następne fragmenty gry.

Umowa Produkcyjna przewiduje, że prace nad Produktem będą prowadzone w tzw. modelu work-for-hire, czyli pracy wykonywanej przez Spółkę jako dewelopera na zlecenie i na rzecz Wydawcy, w zamian za co Spółka będzie otrzymywała od Wydawcy uzgodnione wynagrodzenie.


Zgodnie z Umową Produkcyjną prace nad Produktem zostaną podzielone na etapy (milestones). Szczegółowe warunki współpracy pomiędzy stronami dotyczące realizacji i płatności za kolejne etapy (milestones) zostały określone w załączniku do Umowy Produkcyjnej (milestone schedule).

Warto w tej sytuacji wspomnieć, że People Can Fly tworzy w tej sytuacji produkcje dla dwóch producentów konsol – zespół wspomaga The Coalition  nad Gears of War: E-Day.  Polacy mają spore doświadczenie z IP Microsoftu, ponieważ już wcześniej opracowywali projekty w świecie Gearsów.

Biorąc pod uwagę okoliczności nie będę zaskoczony, gdy People Can Fly otrzymało za zadanie stworzenie gry-jako-usługi dla Sony. Sytuacja jest jednak ciekawa, ponieważ projekt powstaje na IP od PlayStation. 

Źródło: peoplecanfly

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper