Flight Simulator w PlayStation Store to kolejny klon AI? "Wykorzystano naszą nazwę i logo"

Gry
2167V
Podróbka Flight Simulator 2025 - PlayStation Store
Mateusz Kucharski | 20.03, 15:30

Jakby ktoś miał wątpliwości - Flight Simulator 2025 w PlayStation Store to nie gra Microsoftu. Ponadto tytuł ma wykorzystywać nazwę i logo innego studia.

Microsoft coraz częściej wydaje swoje gry na konsolach PlayStation, więc gracze cały czas spodziewają się kolejnych zapowiedzi. Niektórzy insiderzy twierdzą, że jednym z pewniaków będzie nowy MFS. W serwisie PSN Profiles pojawiła się dziś informacja o zestawie trofeów dla gry Flight Simulator 2025. Choć już sama nazwa gry różni się od produkcji Microsoftu, część osób błędnie uznała, że jest to gra należąca do amerykańskiej korporacji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sprawie przyjrzał się Eurogamer, który zwrócił uwagę na pewne szczegóły. Okazuje się, że za "Flight Simulator 2025" odpowiada firma Grizzly Games Limited. Serwis zauważył, że na stronie internetowej studia znaleźć można masę gier mobilnych, których grafiki tytułowe miały być wykonane przez sztuczną inteligencję. Linki powinny prowadzić do sklepu Google Play, lecz są one nieprawidłowe.

Co więcej, Grizzly Games to także nazwa studia, które odpowiedzialne jest za niezwykle ciepło przyjętą grę Thronefall (96% rekomendacji na prawie 20 tysięcy opinii). Problem w tym, iż Grizzly Games Limited i Grizzly Games nie są ze sobą powiązane. Eurogamer skontaktował się z twórcami Thronefall z prośbą o komentarz. Studio odpowiedziało, że "wykorzystano ich logo oraz nazwę".

Nie jesteśmy związani z Grizzly Games Ltd., a oni nielegalnie wykorzystują naszą nazwę i logo. Co więcej, prawdopodobnie reprezentują całkowite przeciwieństwo naszych wartości, tego, co próbujemy dać społeczności graczy. Niestety nasze zasoby prawne są ograniczone jako dwuosobowy zespół indie, ale szczerze mówiąc, chciałbym, aby tego typu rzeczy zostały powstrzymane, zwłaszcza że nie dzieje się to tylko nam, ale wielu niezależnym deweloperom, którzy po prostu nie mają takich możliwości prawnych.

W ostatnich miesiącach w sklepie PlayStation zaczęło pojawiać się wiele "podróbek" i gier, które powstają z użyciem SI. Ale to nie tylko problem Sony. W Nintendo e-shop również znajdziemy produkcje, które są kopią innych tytułów. Dotyczy to zwłaszcza gier niezależnych.

Źródło: Eurogamer

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper