Life is Strange otrzymało ważną nagrodę, ale nie miał kto jej odebrać. "Zostaliśmy zwolnieni"

Gry
2339V
Life is Strange: Double Exposure / Max Caulfield
Mateusz Kucharski | 20.03, 20:09
PS5 XSX|S PC NS

Life is Strange: Double Exposure nie podbiło rynku, ale zostało docenione podczas GDC. Niestety nikt nie pojawił się na scenie, aby odebrać nagrodę.

Tuż po premierze nowego Life is Strange spodziewano się, że gra zaliczyła dość słaby start, ale wszelkie wątpliwości zostały rozwiane w trakcie przedstawiania ostatniego raportu finansowego Square Enix, gdzie CEO miał wspomnieć o "ogromnym stratach". Nie poznaliśmy jednak konkretnych danych.

Dalsza część tekstu pod wideo

Choć historia Max Caulfield nie została zbyt ciepło przyjęta przez graczy, udało jej się zdobyć nagrodę podczas Game Developers Conference 2025. Life is Strange: Double Exposure zostało wyróżnione w kategorii Social Impact (wpływ społeczny). Jak informuje Kotaku, nikt z Deck Nine nie zjawił się na scenie, aby odebrać nagrodę.

Dlaczego? Była projektantka fabuły w Deck Nine, Elizabeth Ballou, zamieściła wpis, w którym wspomina, że "wszyscy zostali zwolnieni". Oczywiście nie należy tej wypowiedzi traktować dosłownie. Studio cały czas funkcjonuje, lecz w ostatnim czasie rzeczywiście mierzyło się z redukcją zatrudnień na dużą skalę.

Dobrze, że nikt nie był tam, by przyjąć nagrodę podczas Game Developers Conference Awards, którą wygrało Double Exposure, ponieważ wszyscy zostaliśmy zwolnieni. Kilka osób od nas jest na GDC, ale nie wiedzieliśmy nawet, że zostaliśmy nominowani, więc nikt nie był przygotowany na przyjęcie czegokolwiek.

Sytuację skomentował też Stephen Totilo z Game File:

Prawie każda wygrana gra miała ludzi, którzy przychodzili, promieniejąc z trofeum w ręku, a w przypadku Life is Strange, które zdobyło nagrodę Social Impact, nie było nikogo.

Elizabeth Ballou informuje jednak, że nagroda została odebrana później przez twórców, którzy byli obecni na GDC. To pokazuje, jak duży problem stanowią zwolnienia w branży gier. Od kilku lat regularnie słyszymy o cięciach i nic nie wskazuje na to, że sytuacja się poprawi.

Life is Strange: Double Exposure zadebiutowało w październiku 2024 roku na PS5, XSX|S oraz PC, a później także na Nintendo Switch.


Źródło: Kotaku

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper