Redmi szykuje wypasiony tablet do gier – rywal dla nadchodzącego Lenovo Legion Y700?

Technologie
1200V
Redmi Pad
Maciej Zabłocki | 24.03, 15:22

W sieci pojawiły się najnowsze przecieki na temat nowego tabletu Xiaomi – urządzenie zadebiutuje pod submarką Redmi i będzie wyposażone w 8-calowy ekran LCD. Sprzęt ma celować w segment gamingowy, co czyni go bezpośrednim konkurentem dla zapowiedzianego już wcześniej Lenovo Legion Y700 (2025).

Według informacji przekazanych przez Digital Chat Station, nowy tablet Redmi upodobni się stylistycznie do iPada mini: smukła obudowa, minimalizm i pojedynczy aparat główny. Wbrew temu, co sugeruje rzekome zdjęcie, finalne urządzenie może jednak posiadać węższe ramki wokół ekranu. Dokładne parametry wyświetlacza nie są jeszcze znane poza tym, że przekątna wyniesie około 8 cali.

Dalsza część tekstu pod wideo

Redmi Gaming Tablet
resize icon

Najważniejszym atutem tabletu ma być wydajność. Sercem urządzenia został układ MediaTek Dimensity 9400+ – dzięki niemu Redmi ma przewyższyć osiągi 8,8-calowego Lenovo Legion Y700 napędzanego Snapdragonem 8 Gen 3. Mimo braku oficjalnych szczegółów na temat daty premiery, wcześniejsze przecieki wskazują, że nowe urządzenie może trafić na rynek między kwietniem, a lipcem.

Czekamy na oficjalne informacje od Xiaomi, które potwierdzą doniesienia o specyfikacji i designie. Jeśli plotki okażą się trafne, gracze szukający niewielkiego, ale wydajnego tabletu będą mieli ciekawą alternatywę dla nadchodzącego modelu od Lenovo. Dajcie znać w komentarzach, czy gracie na tabletach i co myślicie o tych urządzeniach. Czy to dobra alternatywa dla smartfonów? Czy jednak smartfony ze swoimi ekranami już tablety wyparły i trochę się wzajemnie wykluczają? 

Źródło: Notebookcheck

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper