Nintendo Classic Mini nie podłączymy do Sieci. Konsola otrzyma wyłącznie 30 gier

Tłumy graczy z całego świata zachwyciło się wczoraj Nintendo Classic Mini, ale właśnie napływają do nas bardzo niepokojące informacje. Japończycy w tym przypadku stworzą zamkniętą platformę, która otrzyma wyłącznie 30 gier.
11 listopada na rynku pojawi się Nintendo Classic Mini. Urządzenie od wczoraj chcą w swoich domach postawić gracze z całego świata, ale… Konsola pozwoli włączyć tylko 30 gier, które dostaniemy w zestawie. Urządzenie nie otrzyma wejścia USB (do wgrywania nowych pozycji) oraz nie pozwoli na podłączenie Sieci (do pobierania nowych gier).
„Gry zostały wybrane, by zapewnić zróżnicowaną mieszankę popularnych i rozpoznawalnych produkcji z NES-a i odwołać się do wielu graczy. Każdy powinien znaleźć tutaj tytuły, w które chętnie zagra.”




To jest totalne nieporozumienie, ponieważ choć Japończycy zapowiedzieli naprawdę świetną platformę, która zebrała sporo pozytywnych opinii, to jednak… Zamykają konsolę. Sytuacja jest dziwna, ponieważ Nintendo posiada coraz to większą bibliotekę dzieł w eShopie i Nintendo Classic Mini powinien połączyć się z tym sklepem.
Tak sytuacja wyglądałaby pewnie w przypadku każdej innej platformy, ale Nintendo to Nintendo. Nadal zamierzacie wydać około 250 zł na 30 gier? Rachunek na papierze nie wygląda źle, ale niesmak pozostaje.
Dla przypomnienia, tak prezentuje się lista wszystkich dostępnych tytułów na Nintendo Classic Mini:
- Balloon Fight
- BUBBLE BOBBLE
- Castlevania™
- Castlevania II: Simon’s Quest™
- Donkey Kong
- Donkey Kong Jr.
- DOUBLE DRAGON II: THE REVENGE
- Dr. Mario
- Excitebike
- FINAL FANTASY®
- Galaga™
- GHOSTS‘N GOBLINS™
- GRADIUS™
- Ice Climber
- Kid Icarus
- Kirby’s Adventure
- Mario Bros.
- MEGA MAN™ 2
- Metroid
- NINJA GAIDEN®
- PAC-MAN™
- Punch-Out!! Featuring Mr. Dream
- StarTropics
- SUPER C™
- Super Mario Bros.
- Super Mario Bros. 2
- Super Mario Bros. 3
- Tecmo Bowl™
- The Legend of Zelda
- Zelda II: The Adventure of Link