Kącik filmowy #27
Co tam mróz, co tam śnieg, ważne że jest słońce! W świetle tego przypomniało mi się, że wkrótce wiosna i będzie można poszaleć na rowerze. Obejrzałem więc Bez hamulców i od razu nabrałem ochoty na przejażdżkę, bo sam film...zresztą przeczytajcie. Zapraszam!
Wiadomości ze świata filmu
Dziedzictwa ciąg dalszy
Po optymistycznie przyjętym pierwszym sezonie internetowego serialu Mortal Kombat: Legacy przyszedł czas na ciąg dalszy. 17 lutego na wirtualnym ekranie będziemy mogli podziwiać dalsze losy wojowników. Na podsycenie apetytu, reżyser Kevin Tancharoen opublikował pierwsze zdjęcie z planu. Do grona znanych postaci dołączą Kuai Lang (Harry Shum Jr), Johnny Cage (Casper Van Dien), Liu Kang (Brian Tee), Kung Lao (Marc Dacascos) i Shan Tsung – co najważniejsze w tej roli niezapomniany Cary-Hiroyuki Tagawa. Pozostaje nam tylko czekać na premierę i rozgrzewać łącza internetowe.
***
Globiki rozdane
Siedemdziesiąta Gala rozdania Złotych Globów już za nami. Tina Fey i Amy Poehler dzielnie pełniły funkcję konferansjerek. Poniżej znajdziecie listę zwycięzców oraz otwarcie imprezy.
BEST MOTION PICTURE - DRAMA
Argo - Warner Bros. Pictures, GK Films, Smokehouse Pictures; Warner Bros. Pictures
BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A MOTION PICTURE - DRAMA
Jessica Chastain - Zero Dark Thirty
BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A MOTION PICTURE - DRAMA
Daniel Day-Lewis - Lincoln
BEST MOTION PICTURE - COMEDY OR MUSICAL
Les Misérables - Universal Pictures, A Working Title Films/Cameron Mackintosh Productions; Universal Pictures
BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A MOTION PICTURE - COMEDY OR MUSICAL
Jennifer Lawrence - Silver Linings Playbook
BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A MOTION PICTURE - COMEDY OR MUSICAL
Hugh Jackman - Les Misérables
BEST ANIMATED FEATURE FILM
Brave - Walt Disney Pictures, Pixar Animation Studios; Walt Disney Pictures
BEST FOREIGN LANGUAGE FILM
Amour (Austria) - Les Films Du Losange, X Filme Creative Pool, Wega Film; Sony Pictures Classics
BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE IN A MOTION PICTURE
Anne Hathaway - Les Misérables
BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE IN A MOTION PICTURE
Christoph Waltz - Django Unchained
BEST DIRECTOR - MOTION PICTURE
Ben Affleck - Argo
BEST SCREENPLAY - MOTION PICTURE
Quentin Tarantino - Django Unchained
BEST ORIGINAL SCORE - MOTION PICTURE
Mychael Danna - Life of Pi
BEST ORIGINAL SONG - MOTION PICTURE
"Skyfall," Skyfall
BEST TELEVISION SERIES - DRAMA
"Homeland," Showtime
BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A TELEVISION SERIES - DRAMA
Claire Danes - "Homeland"
BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A TELEVISION SERIES - DRAMA
Damian Lewis - "Homeland"
BEST TELEVISION SERIES - COMEDY OR MUSICAL
"Girls," HBO
BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A TELEVISION SERIES - COMEDY OR MUSICAL
Lena Dunham - "Girls"
BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A TELEVISION SERIES - COMEDY OR MUSICAL
Don Cheadle - "House of Lies"
BEST MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
"Game Change," HBO
BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
Julianne Moore - "Game Change"
BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
Kevin Costner - "Hatfields & McCoys"
BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE IN A SERIES, MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
Maggie Smith - "Downton Abbey: Season 2"
BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE IN A SERIES, MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
Ed Harris - "Game Change"
***
Dinozaury kontratakują
Steven Spielberg stworzył wiele magicznych światów. Ostatnimi czasy lubi powracać do dawnych pomysłów. Po reaktywacji przygód Indiany Jonesa, przyszedł czas na Jurassic Park. Powstały w 1993 roku film oparto na powieści Michaela Crichtona. Pierwsza część zarobiła 914 milionów dolarów, a cała seria prawie dwa miliardy. Jak na razie Spielberg nie chce zająć się reżyserią produkcji, a jedynie produkcją. Oczywiście w ramach panującej mody Park Jurajski numer cztery korzystać będzie w efektu 3D. Premiera już w czerwcu przyszłego roku. A 5 kwietnia 2013 do kin powróci pierwsza odsłona wzbogacona o trzeci wymiar.
***
Piraci stawiają żagle
Piąta część przygód Kapitana Jacka Sparrowa miała wypłynąć spod pióra/klawisza Terry'ego Rossio – współautora poprzednich scenariuszy. Teraz jednak pojawiła się informacja, że jego miejsce zajął Jeff Nathanson (Złap mnie, jeśli potrafisz, Faceci w Czerni 3). Nie jest też jasne czy Nathanson zajmie się poprawkami w tekście Rossio czy zacznie od zera. Pewne jest, że datę premiery filmu wyznaczono na 10 lipca 2015 roku. Oby seria złapała znów wiatr w żagle.
***
W rękach fanów
BioShock in Minecraft
Zanim do czytników konsol trafi nowa odsłona BioShock, możemy zobaczyć jak wyglądałoby Rapture w świecie Minecrafta. Podwodne miasteczko jeszcze nigdy nie było tak...kanciaste.
***
R'ha
Kaleb Lechowski ma talent. A przynajmniej jego dzieło R'ha jest na tyle dobre, że zwróciło uwagę szefów Fabryki Snów. Zapewne powstanie więc pełnometrażowa wersja, która zgubi całą magię tego krótkiego filmiku.
***
8 Bits
Era 8 bitów już dawno za nami. Na szczęście zawsze możemy powracać do tych niezapomnianych gier dzięki emulatorom itp. Niektórzy lubią też oddać hołd tamtym produkcjom w bardziej filmowy sposób. Oto hołd, który miał premierę na Festiwalu w Sundance w 2011 roku, i wciąż zwala z nóg.
***
Exoids
Los Angeles zostało opanowane prze Exoidy, czyli roboty, które nie przepadają za istotami organicznymi. Ten temat nigdy się nie nudzi, zwłaszcza w takim wykonaniu jak dzieło Gnomon Studios.
***
Kino Świat prezentuje...
Szpakowski, Fijał, Horodyńska, Kulig i Kabaret Moralnego Niepokoju w odlotowej animacji ZAMBEZIA
25 stycznia na ekranach kin zagości „Zambezia” - familijna komedia najwyższych lotów. W polskiej wersji odlotowej animacji głosów użyczyli i w ptasie piórka przyoblekli się Dariusz Szpakowski, Joanna Kulig, Ada Fijał, Joanna Horodyńska oraz niezawodni rozweselacze z Kabaretu Moralnego Niepokoju.
W sercu Afryki, gdzieś między Rio i Madagaskarem, leży imponująca ptasia metropolia - Zambezia. Młody sokół Kai, skuszony obietnicą sławy, opuszcza rodzinne gniazdo, by - wbrew woli ojca - odwiedzić stolicę pierzastych i przystąpić do elitarnej eskadry Dziobasów Przestworzy, stojących (a raczej frunących) na straży bezpieczeństwa Zambezii. Kiedy miasto staje się celem inwazji podstępnego jaszczura Budzo i bandy marabutów, Kai, wspierany przez przyjaciół - gadatliwego Luzika i waleczną Zoe - udowodni wszystkim pierzastym i łuskowatym, że wszystkie ptaki to chojraki, a przygoda jest nie tylko dla orłów!
W polskiej wersji językowej usłyszymy, między innymi, mistrzów ciętego języka z Kabaretu Moralnego Niepokoju, jedną z najzdolniejszych młodych polskich aktorek, nominowaną do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Joannę Kulig („Żółwik Sammy 2”), sławnego komentatora sportowego Dariusza Szpakowskiego, Wojciecha Machnickiego („Ratatuj”, „Auta”, „Epoka lodowcowa”), Sławomira Packa („Gdzie jest Nemo”, „Potwory i spółka”) oraz - debiutujące w dubbingu jako ptaszki-plotkary - specjalistki od mody Joannę Horodyńską i Adę Fijał.
„Zambezię” do amerykańskich kin wprowadziło studio Sony Pictures, które ma na koncie takie przeboje, jak „Sezon na misia”, „Na fali”, „Planeta 51” i „Artur ratuje Gwiazdkę”, a głosów jej sympatycznym bohaterom udzielili nominowani do Oscara: Abigail Breslin („Mała Miss”, „Wyspa Nim”), Samuel L. Jackson („Avengers 3D”, „Gwiezdne wojny: Część I-III”) i Jeff Goldblum („Psy i koty”, „Dzień Niepodległości”, „Park Jurajski”) oraz Leonard Nimoy - niezapomniany Spock z serialu i kinowego przeboju J. J. Abramsa „Star Trek”.
Scenariusz pełnej lotnego dowcipu „Zambezii” powstał pod kierunkiem Kiela Murraya, scenarzysty „Aut”, współtwórcy wielkich przebojów Studia Pixar - „Iniemamocni”, „Merida Waleczna”, „Gdzie jest Nemo”, „Odlot”.
Akcja filmu jest osadzona pośród niesamowitych krajobrazów doliny rzeki Zambezia, która była dla twórców niewyczerpanym źródłem inspiracji. Piękno tamtejszej przyrody jest widoczne we wszystkich wizualnych elementach filmu.
***
Wróg Batmana na tropie KOLEKCJONERA
Twórcy cyklu „Piła”, najpopularniejszej serii filmów grozy ostatniej dekady, powracają. Ich najnowsza produkcja - „Kolekcjoner” to podróż w świat koszmarów rodem z chorej wyobraźni Jigsawa. W roli głównej wystąpił Josh Stewart, aktor znany z przebojów „Prawo zemsty” i „Mroczny Rycerz powstaje”. Horror „Kolekcjoner” wejdzie do kin 25 stycznia.
W „Mroczny Rycerz powstaje” Stewart był prawą ręką Bane’a i wraz z Tomem Hardy’ym planował sprowadzić zagładę na Gotham. W „Kolekcjonerze” powraca na jasną stronę mocy, by pokrzyżować mordercze plany tytułowego psychopaty. Aby tego dokonać, będzie musiał przejść przez prawdziwe piekło.
„Nie sądzę, by istniał przepis na zagranie strachu.” - mówi Stewart. „Albo się boisz, albo nie. Cała sztuka polega na wyobrażeniu sobie sytuacji ekstremalnej i wywołaniu wewnętrznego napięcia i emocji, którym do strachu najbliżej.” A czego lęka się sam aktor? „Najbardziej przeraża mnie utrata kontroli. Każdego dnia obserwuję, jak życie okrada moje dzieci z niewinności i wiem, że na dobrą sprawę nie mogę tego zatrzymać. I to jest naprawdę straszne.” - wyznaje gwiazdor.
Gdy za namową przyjaciół piękna Elena (Emma Fitzpatrick, odkryta przez Davida Finchera w „The Social Network”) przybywa na imprezę w klubie, o którego istnieniu wiedzą tylko wtajemniczeni, nie podejrzewa nawet, że beztroska zabawa zamieni się wkrótce w krwawą łaźnię, zaplanowaną przez psychopatę zwanego Kolekcjonerem. Elena, uprowadzona przez mordercę, trafi do hotelu przekształconego w labirynt wymyślnych tortur. Zrozpaczony ojciec dziewczyny (Christopher McDonald) zrobi wszystko, żeby wyrwać ją ze rąk sadysty, którego spryt i pomysłowość w torturach zaskoczyłyby nawet Jigsawa. Milioner użyje wszelkich możliwych sposobów, by przekonać Arkina (Josh Stewart) - jedynego człowieka, który jak dotąd wymknął się nieobliczalnemu Kolekcjonerowi - żeby w asyście grupy najemników pomógł schwytać i zlikwidować dewianta.
***
Przeciwnik Bonda znów ma kłopoty. Mads Mikkelsen w zwiastunie thrillera POLOWANIE
W pierwszym kwartale roku na ekranach polskich kinach zagości „Polowanie”, nominowany do Złotej Palmy i BAFTA thriller Thomasa Vinterberga („Festen”), uhonorowany Europejską Nagrodą Filmową za najlepszy scenariusz roku. W roli głównej popis wyśmienitego aktorstwa daje Mads Mikkelsen, niezapomniany przeciwnik Bonda z „Casino Royale”.
Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia życie nauczyciela z prowincji (Mads Mikkelsen) w piekło. Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość.
Błyskotliwy thriller Thomasa Vinterberga, z poruszającą i zapadającą w pamięć rolą Madsa Mikkelsena, był jedną z największych sensacji ostatniej edycji MFF w Cannes, zdobywając trzy nagrody: dla najlepszego aktora, Jury Ekumenicznego oraz Vulcain Prize za zdjęcia Charlotte Bruus Christensen. „Polowanie” jest laureatem British Independent Film Award dla najlepszego filmu zagranicznego, Nagrody Publiczności MFF w Vancouver, zostało też nominowane do BAFTA w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.
Film wejdzie do polskich kin w pierwszym kwartale 2013 roku.
***
Skorumpowany Gajos na czele służb specjalnych w zwiastunie thrillera UKŁAD ZAMKNIĘTY
5 kwietnia na ekrany kin wejdzie „Układ zamknięty”, nagrodzony Wektorem Nadziei thriller Ryszarda Bugajskiego i scenarzystów hitu „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”. Prezentujemy oficjalny zwiastun filmu.
Inspiracją dla scenarzystów „Układu zamkniętego”, Michała S. Pruskiego i Mirosława Piepki (twórcy scenariusza filmu Antoniego Krauzego „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”, uhonorowanego Specjalną Nagrodą Jury Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni) była prawdziwa historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Wszyscy trafili do aresztu, a ich firmę doprowadzono do upadku. Sprawy prowadzone przeciwko nim zostały po latach umorzone z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali po… 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia.
Wciąż aktualny - w obliczu wielu pokazowych aresztowań, komentowanych w ostatnich latach przez media - temat i świetny scenariusz, sprawiły, że twórcom udało się zgromadzić na planie doborowe nazwiska. Janusz Gajos, jako skorumpowany prokurator, kolejny raz po pamiętnych rolach w „Psach” i „Przesłuchaniu”, udowodnił, że jest mistrzem kreowania wyrazistych, czarnych charakterów. U boku Gajosa wystąpili, między innymi, Kazimierz Kaczor i Urszula Grabowska, wyróżniona główną aktorską nagrodą na Festiwalu w Gdyni za kreację w „Joannie”. Za wizualną stronę filmu odpowiada Piotr Sobociński jr., autor zdjęć do „Róży” i „Drogówki” Wojciecha Smarzowskiego. Piosenkę promującą film wykona zespół Kult.
12 stycznia, w ramach corocznej gali Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, twórców „Układu zamkniętego” uhonorowano Wektorem Nadziei, nagrodą „za odwagę w dążeniu do przedstawienia prawdy o problemach, z którymi na co dzień zmagają się polscy przedsiębiorcy w starciu z bezwzględną machiną urzędniczą, oraz za niezwykły upór, dzięki któremu realizacja filmu stała się możliwa.”
Przyznawane od 2002 roku Wektory to prestiżowe wyróżnienia dla przedstawicieli świata gospodarki, polityki, kultury i mediów. Wedle zapewnień Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej - największej i najstarszej organizacji pracodawców w Polsce, która od 1989 roku reprezentuje ponad 7500 firm - Wektory otrzymują najlepsi, którzy swoją działalnością w różnych dziedzinach gospodarki wskazują kierunki mogące być wzorem dla innych, wytyczają godne naśladowania metody postępowania i są autorami nowatorskich rozwiązań szczególnie cennych dla polskiej gospodarki i życia społecznego.
„Układ zamknięty” został w całości sfinansowany ze środków prywatnych, pochodzących między innymi od polskich firm i przedsiębiorców, dla których historia opowiedziana w scenariuszu okazała się poruszająca i ważna. Producentem „Układu zamkniętego" jest gdańska spółka Filmicon Dom Filmowy Sc.
***
Oficjalny plakat SYBERIADY POLSKIEJ
Janusz Zaorski, zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia MFF w Berlinie i Grand Prix MFF w Locarno, powraca do kin z filmem „Syberiada polska”. Najnowszy obraz twórcy „Jeziora Bodeńskiego - i „Matki Królów -to jedna z największych produkcji ostatnich lat, która z epickim rozmachem przywołuje dramatyczne losy Polaków deportowanych na Syberię. „Syberiada polska” wejdzie na ekrany 22 lutego. W międzynarodowej obsadzie m.in. niezapomniany odtwórca roli Jerzego Popiełuszki - Adam Woronowicz, Urszula Grabowska, Jan Peszek i Sonia Bohosiewicz.
Dramatyczne losy Jana Doliny (Adam Woronowicz), jego rodziny i sąsiadów, którzy - po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemie polskie - zostają wywiezieni na Syberię, gdzie muszą stawić czoło NKWD, nieludzkim warunkom sowieckiego łagru i bezlitosnej naturze.
„Syberiada polska” to powrót Janusza Zaorskiego do kina historycznego, które przyniosło mu największe sukcesy międzynarodowe (Srebrny Niedźwiedź MFF w Berlinie za film „Matka Królów”, Grand Prix MFF w Locarno za „Jezioro Bodeńskie”).
W obsadzie spotkali się wybitni aktorzy kilku generacji. Laureat Polskiej Nagrody Filmowej - Orła Adam Woronowicz („Popiełuszko. Wolność jest w nas”), Jan Peszek („Pożegnanie jesieni”), uhonorowana Orłem i nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego Sonia Bohosiewicz („80 milionów”, „Obława”), Urszula Grabowska - nagrodzona Orłem za rolę w dramacie „Joanna” oraz Natalia Rybicka, nominowana do Orła za kreację w filmie „Żurek”. Wspierają ich aktorzy rosyjscy - między innymi znany z produkcji Petera Weira „Niepokonani” Igor Gniezdilow.
„Syberiada polska” to jedna z najbardziej wystawnych produkcji ostatnich lat, realistycznie portretująca czasy II wojny światowej i surowe warunki panujące na Syberii, gdzie - po raz pierwszy w historii polskiego kina - udało się zrealizować część zdjęć. Autorem imponujących dekoracji jest wybitny scenograf Janusz Sosnowski („Kingsajz”, „Seksmisja”, „Wrota Europy”, „Przesłuchanie”), który w skali 1:1 zrekonstruował na planie syberyjski obóz Kalucze. Muzykę skomponował Krzesimir Dębski („Ogniem i mieczem”, „Stara baśń”, „Kingsajz”, „Szwadron”).
SYBERIADA POLSKA w kinach od 22 lutego 2013
***
***
Z nowości DVD/Blu-ray...
Bez hamulców / Premium Rush (2012)
Reżyseria: David Koepp
Scenariusz: David Koepp, John Kamps
Produkcja: USA
Czas trwania: 91 minut
Obsada:
Joseph Gordon-Levitt - Wilee
Dania Ramirez - Vanessa
Wolé Parks - Manny
Michael Shannon - Bobby Monday
Jedź bez hamulców – Raj
Potrzeba adrenaliny trawi niektórych z nas bardziej niż innych. Nic nie zastąpi tego uczucia, gdy całe ciało zostaje wypełnione niesamowitą energią, która - dosłownie - dodaje nam skrzydeł. Jednym z prostych sposobów na zapewnienie sobie takiego naturalnego zastrzyku jest podjęcie pracy jako kurier rowerowy. Zwłaszcza jeżeli mieszkacie w Nowym Jorku, pełnym szalonych kierowców i zapchanych ulic, a także zdecydowaliście się na demontaż hamulców w waszym jednośladzie.
Bohater filmu Bez hamulców – Wilee, właśnie w ten sposób porusza się po Wielkim Jabłku, by zarobić na życie. Choć tak naprawdę cały jego świat zawiera się w dwóch kółkach i jeździe. Co ważniejsze nie jest najbardziej poturbowanym doręczycielem w mieście (główny aktor zaliczył jeden mocny upadek, co można zobaczyć w ramach dodatku po głównym daniu), a jednym z najszybszych, bo jak sam twierdzi hamulce mogą zabić. Jego pełna pościgów historia zaczyna się od tzw. lotu swobodnego, a następnie zegar zostaje cofnięty o kilka godzin. Otóż, nasz protagonista wchodzi w posiadanie przesyłki, która jest ważna dla wielu osób. Zwłaszcza dla czarnego charakteru, który zrobi wszystko w swojej Maździe 6, by dopaść kuriera.
Lubię Josepha Gordona-Levitta od czasów, gdy jako mały Tommy z Trzeciej planety od słońca, bawił mnie do łez. Uważam też, że jest najlepszym aktorem swojego pokolenia i z każdym kolejnym filmem będzie coraz lepszy. O ile trafi na odpowiednie produkcje. Ta do nich nie należy. Albo reżyser nie wiedział jak go poprowadzić albo sam aktor zagubił się w gąszczu scen akcji i nie zdołał nic z siebie wykrzesać. Takie przypadki się zdarzają i nie klasyfikują żadnego filmu jako tragedii. Naprawdę rozczarowały mnie dopiero pozostałe postacie, włącznie z czarnym charakterem. Nijakie, puste i płytkie to najlżejsze określenia.
Wydawać, by się mogło, że nic nie jest w stanie uratować tego dzieła od najniższej noty. A jednak oprawa wizualna zdołała mnie oczarować. Sposób kręcenia pościgów zasługuje na duże uznanie. Oddanie dynamiki z jaką poruszają się bohaterowie na swoich jednokonnych maszynach jest niezwykłe. Momentami, za sprawą ujęć subiektywnych, można poczuć się jak w najlepszych FPS'ach. We mnie głównie budziły się skojarzenia z Mirror's Edge – może w drugiej części ktoś zaimplementuje rowery. Żałuję, że film nie trafił do naszych kin, bo z przyjemnością zobaczyłbym te sceny na dużym ekranie. Jednak po marnym wyniku finansowym w Stanach – film ledwo się zwrócił – jest to zabieg w pełni zrozumiały. Kto wie, może za kilka lat dzieło Koeppa nabierze statusu kultowego.
W ten cały spektakl wkomponowano jeszcze komputerowe animacje, mające za zadanie urozmaicić odbiór filmu. W pewnych momentach zobaczycie wizualizacje tras przejazdu itp. Niestety po dwóch razach zaczyna to zwyczajnie nudzić widza. Taki sam wpływ ma pajęczy zmysł Wilee'go, w którym bohater widzi jak może potoczyć się jego los po wybraniu danej drogi w kryzysowej sytuacji. Miłe urozmaicenie, ale używane stanowczo zbyt często.
Jeśli szukacie tylko efektownego widowiska z mnóstwem kalek gatunkowych i niemal zerowym napięciem – nie krępujcie się sięgnąć po tę pozycję. Bez hamulców można obejrzeć w ramach comiesięcznego odmóżdżenia, gdy tylko Wasze gałki oczne pragną być zaspokojone.
Ocena końcowa:
***
W tym tygodniu to wszystko. W kolejny prawdopodobnie wybierzemy się na Dziki Zachód. Do przeczytania!
Przeczytaj również
Komentarze (11)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych