Kącik filmowy: Orły 2018, Venom, Sharknado 6, Netflix a Oscary i dużo więcej
"Wonder Woman 2" coraz prężniej rusza z produkcją, Tom Hardy tłumaczy Venoma, a Steven Spielberg nie chce Netflixa na Oscarach. O tych i jeszcze kilku innych nowinkach poczytacie w dzisiejszym Kąciku.
Gwiazda "Narcos" i "Gry o tron" w "Wonder Woman 2"
Powoli kompletuje się obsada sequela filmu o walecznej amazonce. Najpierw dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, że Kristen Wiig zagra w "Wonder Woman 2" Cheetah, a teraz dołączy do niej Pedro Pascal. Nie wiemy w jakiej roli, ale niektórzy snują domysły, że może wcielić się w męską wersję Cheetah. Pierwsza część stała się dosyć nieoczekiwanym hitem, na którego koncie aż 822 mln dolarów zebrane z kin na całym świecie. Nic więc dziwnego, że nie tylko Gal Gadot powróci do tytułowej roli, ale i Patty Jenkins jako reżyserka. O samej fabule nie wiemy póki co zbyt wiele, ale akcja drugiej części miałaby rozgrywać się w czasach zimnej wojny w latach 80.
"Sharknado 6" kończy serię
Dinozaury, rycerze, naziści i Arka Noego. Co łączy te wszystkie elementy? Oczywiście szósta część serii o deszczu rekinów, która będzie zarazem jego ostatnią. I jak przystało na ostatnią część postawi na jeszcze większy rozmach i asburd. Oficjalny opis mówi o bohaterze poprzednich części, Finie, który postanowi uratować swoją rodzinę i cofnie się w czasie chcąc zapobiec masakrze, która zaczęła się w pierwszym "Sharknado". Tym samym 25 lipca 2018 roku, kiedy film trafi na kanał SyFy zakończy 5-letnią przygodę z rekinami, które spadają z nieba. Powróci Tara Reid, Cassie Scerbo czy Vivica A. Fox. W ramach ciekawostki w poprzedniej części swój mały epizod miał Tony Hawk.
Prezydent Amerykańskiej Akademii Filmowej oczyszczony
Podczas gdy Harvey Weinstein czeka na oficjalne przedstawienie mu zarzutów i areszt, John Bailey będący szefem Amerykańskiej Akademii Filmowej wręczającej Oscary może spać spokojnie. Wszystkie 3 zarzuty o molestowanie seksualne, które zostały podane do publicznej wiadomości w tamtym tygodniu zostały oddalone. Właściwie miało to być jedno oskarżenie, ale i tego jednego nie można było potwierdzić. Najpierw sam Bailey zaprzeczył jakimkolwiek zarzutom, a po kilku dniach Akademia wystosowała oświadczenie, w którym stwierdza, że nic takiego nie miało miejsca, a Pan Bailey zostaje na swoim stanowisku. 75-letni Bailey odpowiedzialny za zdjęcia do kilkudziesięciu filmów (między innymi "Dzień świstaka" czy "Lepiej być nie może") został wybrany na prezydenta Akademii w sierpniu ubiegłego roku. Jego kadencja potrwa jeszcze 3 lata, o ile nie wypłynie nic nowego.
Hardy razy dwa
Mijający tydzień przyniósł nam zaskakującą plotkę dotyczącą zbliżającego się wielkimi krokami "Venoma". Otóż na jednym z portali pojawił się news wieszczący, że w filmie może zabraknąć... Venoma. Osoba, która miała rzekomo zobaczyć sporą część niedokończonego jeszcze filmu stwierdziła, że praktycznie nie było w niej symbionta. Nie pomogło, że w pierwszym i póki co jedynym zwiastunie również go nie uświadczyliśmy. Na całe szczęście Tom Hardy szybko wyjaśnił sprawę nazywając te doniesienia "niedorzecznymi". W październiku sami się przekonamy.
Druga sprawa to "Fonzo", czyli film o Alu Capone, ale z tej innej strony. Film skupi się bowiem na odsiadce gangstera, a potem jego demencji i śmierci. Hardy zagra oczywiście główną rolę, a początek zdjęć planowany był na początek kwietnia. Okazuje się jednak, że zdjęcia już ruszyły, czego dowodem jest fotka zamieszczona przez aktora na instagramie:
Spielberg nie chce Netflixa na Oscarach
Najwyraźniej Steven Spielberg nie jest wielkim fanem Netflixa. Kilka dni temu udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że filmy produkowane przez Netflixa powinny startować do nagród Emmy, ale na Oscara z pewnością nie zasługują. "Jeżeli raz zwiążesz się z telewizją, to jesteś filmem telewizyjnym" i tym samym powinieś rywalizować o nagrody dla produkcji telewizyjnych. Argument nie do przebicia. Włodarze tej platformy streamingowej raczej nie przejmą się tą krytyką, a na swoim koncie mają już przecież Oscara za pełnometrażowy film dokumentalny, którą to statuetkę zdobył w tym roku "Ikar". Produkcje Netflixa po burzliwych protestach zostały już jednak wykluczone z Festiwalu w Cannes, a w regulaminie konkursu wprowadzono zapis o obowiązkowej projekcji nominowanych filmów we francuskich kinach. Filmy, którą chcą rywalizować o Oscara również przynajmniej przez 7 dni z rzędu muszą być wyświetlane w minimum jednym kinie w Los Angeles.
Sean Penn rzuci aktorstwo?
Co prawda od kilku lat 57-letniego aktora nie oglądamy na ekranie tak często jakbyśmy tego chcieli, a najnowszy wywiad dla stacji CBS może wyjaśnić tego powody. Penn stwierdził, że cudownie pracować z dobrymi aktorami, reżyserami czy realizować dobry scenariusz, ale w tym momencie nie jest już zakochany w aktorstwie. Aktor kilka dni temu wydał swoją pierwszą powieść i jego zdaniem to jest to, na czym chciałby się teraz skupić. Chociaż, jeżeli dalej tak pójdzie to ktoś inny podejmie za niego decyzję dotyczącą jego aktorskiej absencji. "Bob Honey Who Just Do Stuff" nie spotkało się ze zbyt dobrym przyjęciem ze strony krytyków, a w książce aktor między innymi krytykuje ruch #metoo, czym prawdopodobnie narazi się kilku osobom.
"Cicha noc" z rekordem na Orłach 2018
26-tego marca poznaliśmy laureatów Polskich Nagród Filmowych Orły 2018. Od początku faworytem była "Cicha noc" Piotra Domalewskiego i film nie zawiódł także podczas ostatecznego rozstrzygnięcia. 11 nominacji zamienił na 10 statuetek stając się tym samym rekordzistą, jeżeli chodzi o największą liczbę zdobytych nagród. Z okazji 20.lecia Orłów wręczono również statuetkę za najlepszy film ostatnich 20-stu lat, a nagroda ta powędrowała do Romana Polańskiego i jego "Pianisty".
- Najlepszy film: "Cicha noc", reż. Piotr Domalewski
- Najlepsza reżyseria: Piotr Domalewski, "Cicha noc"
- Najlepszy scenariusz: Piotr Domalewski, "Cicha noc"
- Najlepsze zdjęcia: Piotr Sobociński, "Cicha noc"
- Najlepsza główna rola męska: Dawid Ogrodnik, "Cicha noc"
- Najlepsza główna rola kobieca: Magdalena Boczarska, "Sztuka Kochania"
- Najlepsza scenografia: Matthew Button, Piotr Dominiak, Maria Duffek, Rafał Waltenberger "Twój Vincent"
- Najlepsza muzyka: Radzimir Dębski, "Sztuka Kochania"
- Najlepsza drugoplanowa rola męska: Arkadiusz Jakubik, "Cicha noc"
- Najlepsza drugoplanowa rola kobieca: Agnieszka Suchora, "Cicha Noc"
- Najlepszy film dokumentalny: "21 x Nowy Jork", reż. Piotr Stasik
- Najlepszy filmowy serial fabularny: "Wataha", sezon 2, reż. Kasia Adamik, Jan P. Matuszyński
- Odkrycie roku: Piotr Domalewski za najlepszą reżyserię filmu "Cicha noc"
- Najlepszy dźwięk: Jerzy Murawski, Kacper Habisiak, Marcin Kasiński, "Cicha Noc"
- Najlepsze kostiumy: Cristobal Pidre, Florence Scholtes, Małgorzata Zacharska, "Maria Skłodowska-Curie"
- Najlepszy montaż: Dorota Kobiela, Justyna Wierszyńska, "Twój Vincent"
- Najlepszy film europejski: "The Square", reż. Ruben Ostlund, Szwecja/Niemcy/Francja/Dania
- Polski Film Dwudziestolecia: "Pianista", Roman Polański
- Osiągnięcie życia: Jerzy Stuhr
Zwiastuny
Do zobaczenia Ethan Hawke w roli księdza, Margot Robbie jako zabójcza femme fatale oraz Antonio Banderas namaluje kilka dzieł wcielając się w Pablo Picasso.
Przeczytaj również
Komentarze (6)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych