Przegląd minigier na urządzenia mobilne, które uzupełniają duże gry
Jeśli nie mamy dostępu do konsoli i zabijamy czas prostymi minigierkami, fajnie byłoby, gdyby łączenie diamencików czy inne pierdółki dały nam jakieś bonusy w aktualnie ogrywanym tytule. Sprawdzamy, którzy deweloperzy pomyśleli o takich bajerach.
Run Sackboy! Run! – (iOS/Android, bezpłatna z mikropłatnościami)
Jedną z ciekawszych gierek dostało LittleBigPlanet 3. Dostaliśmy mianowicie typowego endless runnera – szmaciak biegnie w prawo, a naszym zadaniem jest omijać przeszkody i zbierać bańki. Za nie kupujemy skrzynie ze skarbami, kostiumy, ulepszenia i wszystkie te pierdółki, z których słynie seria, zaś zdobycie najrzadszych naklejek przełoży się na wyjątkowe stroje dla postaci w LBP3.
Jednak nawet jeśli nie posiadacie dużej gry, Run Sackboy! Run! broni się mnogością gadżetów, świetną ścieżką dźwiękową i nieustannie dodawanymi wyzwaniami, niepozwalającymi oderwać się od ekranu. Nawet mikropłatności nie dają się swe znaki. Porządna pozycja dla każdego.
ctOS Mobile - (iOS/Android, bezpłatna)
Grając w ctOS Mobile nie odblokujemy niczego w dużej grze, lecz dzięki tej aplikacji możemy rywalizować z prawdziwymi graczami. W Watch_Dogs znalazł się sieciowy tryb, w którym jeździ się od checkpointa do checkpointa pod presją czasu, a siłami policji i hakowaniem miasta zajmuje się… gracz na smartfonie lub tablecie.
W czasie rzeczywistym śledzimy mapę Chicago z poziomu helikoptera, utrzymując pojazd poszukiwanego w naszym polu widzenia. W ten sposób zdobywamy punkty zagrożenia, za które wysyła się radiowozy i SUV-y, aktywuje blokady, powoduje wybuchy studzienek kanalizacyjnych pod jezdnią lub wydaje się snajperowi komendę potężnego strzału. Celem jest spowodowanie, by gracz konsolowy nie wyrobił się z zaliczeniem wszystkich checkpointów. Do tego cała masa osiągnięć i edytor własnych tras, a po każdym starciu otrzymujemy punkty doświadczenia i rozwijamy nasze umiejętności (aż 24 ulepszenia!).
Fat Princess: Piece of Cake – (iOS/Android/PS Vita, bezpłatna z mikropłatnościami)
Seria Puzzle Quest pokazała, że zwykłe łączenie diamencików w trójki można z powodzeniem zamienić w turowego RPG-a. Fat Princess: Piece of Cake zapożyczyło od nich pomysł, pozwalając kontrolować w ten sposób drużynę małych wojowników i otyłą księżniczkę.
Nasza ekipa pokonuje kolejne fale przeciwników, by pomóc doprowadzić księżniczkę do tronu. Kolory diamencików odpowiadają odmiennym jednostkom i np. łącząc te czerwone, wydajemy rozkaz ataku wojownikowi (atakuje najbliższego ze sporą siłą), z kolei pomarańczowe wzywają do walki strzelca (mniejsza siła, lecz obrażenia dostaje cały rząd wrogów).
Ponad 50 plansz z urozmaiceniami byłyby całkiem wciągające, gdyby rosnącym nierówno poziomem trudności i ograniczeniami gra ciągle nie przypominała, że posiada mikropłatności. Na mobilniakach dostępna od paru miesięcy, Piece of Cake trafiło wczoraj również na PS Vitę z pakietem trofeów. A jeśli przejdziecie pierwsze 15 poziomów, dostaniecie zupełnie za darmo kod na pobranie !
SC Blacklist: Spider-Bot – (iOS/Android, bezpłatna)
Ostatnia odsłona Splinter Cell wyszła znakomicie, oferując graczom trzy podejścia do rozgrywki – agresywna strzelanina, cichy zabójca lub duch. W podobny sposób potraktowano zestaw minigierek Spider-Bot.
Kontrolujemy trzy małe robociki. Zabawa Strike-Botem to twin-stick shooter na zamkniętej arenie z kilkoma rodzajami ulepszeń sprzętu i falami przeciwników. Zadanie Stealth-Bota to przechwytywanie informacji z placówek wroga i unikanie wykrycia, zaś Spider-Bot rzucany jest na plansze z punkcikami do zdobycia, przy czym zmaga się z robotami strażniczymi i licznymi przeszkadzajkami. Niesamowicie rozbudowana produkcja jak na darmowego companion appa. Za postępy odblokujemy dla Fishera specjalny sprzęt i wspomożemy jego konto zdobytą przez robociki walutą.
Ratchet and Clank: BTN – (iOS/Android, bezpłatna)
Ratchet, zwariowane bronie, gadżety, mnóstwo ulepszeń giwer i sprzętu – największe zalety serii platformówek upchnięto do endless runnera, gdzie nasz bohater skacze między trzema równoległymi ścieżkami, omijając przeszkody, zbierając śrubki i strzelając do przeciwników.
Wszystko wydaje się być na miejscu, włącznie z niekończącymi się wyzwaniami i bonusowym Rarytanium, które przerzucimy do gry na PS3, lecz strzelanie polega tu na trzymaniu palca jako celownika, co przysłania ekran i prowadzi do głupich śmierci. Warto jednak spróbować i sprawdzić, gdyż jeśli sobie z tym poradzimy, gra oferuje sporo frajdy.
Knack’s Quest – (iOS/Android, bezpłatna)
Chociaż Knack nie jest nadzwyczajnie dobrą grą, to zabawie z tytułem daleko do męczarni i z perspektywy czasu wydaje się całkiem grywalną produkcją. Jeśli chcecie przyspieszyć rozwój bohatera, warto sięgnąć po Knack’s Quest.
Mamy tu do czynienia ze standardową rozgrywką „połącz-trzy” i to w dość surowej formie. Planszy jest zaledwie 18 + tryb Endless, „urozmaicenia” niespecjalnie godne są swojej nazwy, a zdobywane części gadżetów do dużej gry jakoś specjalnie nie pomagają. Można też zagarnąć szmaragd i inne kamienie, ale o diamentach zapomnijcie. Jeśli jednak i tak macie włączyć klona Bejeweled – tutaj przynajmniej coś zdobędziecie.
Assassin’s Creed Unity App nie wzięliśmy pod uwagę, gdyż zabawa bez posiadania dużej gry jest niemożliwa.
Zapraszamy także do poprzedniego przeglądu companion appów.
Przeczytaj również
Komentarze (6)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych