Premiery kinowe: marzec '19
Kapitan Marvel, remake Dumbo, nowy Koreeda, Peele, Eastwood i Farhadi. A oprócz tego co jeszcze zobaczymy w tym miesiącu w kinach?
Córka trenera
Premiera: 1 marca
Nowy film Łukasza Grzegorzka, reżysera „Kampera”. Obraz opowiada o (niezbyt zdrowej) relacji między trenującą tenisa 17-letnią Wiktorią a jej wymagającym perfekcjonizmu ojcem Maciejem (w tej roli dobrze znany Jacek Braciak). Historia nabiera tempa, gdy w życiu bohaterów pojawia się Igor, dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej postanawia wziąć pod swoje skrzydła.
Kiedy się pojawiłaś
Premiera: 1 marca
Pracujący na lotnisku nastoletni Calvin zmaga się ze swoją hipochondrią – podejrzewa mianowicie, że ma raka jąder. Jego perspektywa stopniowo jednak zmianie, gdy poznaje Skye (gra ją znana z serialu „Gra o tron” Maisie Williams), ciężko chorą dziewczynę, która prosi go o pomoc w realizacji rzeczy, jakie chce zrobić przed śmiercią.
Śmierć nadejdzie dziś 2
Premiera: 1 marca
Kontynuacja niespodziewanego hitu z 2017 roku. Fabuła po raz kolejny koncentruje się na Tree Gelbman, która drugi raz trafia do alternatywnej rzeczywistości, gdzie powtarza ten sam dzień, próbując uciec z pułapki i przy okazji uratować się przed mordercą.
Witajcie w Marwen
Premiera: 1 marca
Dramat w reżyserii Roberta Zemeckisa. Fabułę oparto na prawdziwych wydarzeniach. Uchodzący za bardzo zdolnego ilustratora Mark Hogancamp zostaje zaatakowany przez kilku bandziorów, w efekcie czego traci częściowo sprawność i wspomnienia. By uciec od traumatycznych wydarzeń i poradzić sobie z PTSD (zespołem stresu pourazowego), buduje on tytułowe miasteczko dla lalek. Recenzję filmu możecie przeczytać tutaj.
Corgi, psiak królowej
Premiera: 1 marca
Nowy film animowany Bena Stassena, który opowiada o wyjątkowo rozpuszczonym Rexie, ulubionym piesku brytyjskiej królowej, który wskutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności trafia do schroniska. Świat poza murami pałacu będzie dla niego zupełnie nowym doświadczeniem.
Kapitan Marvel
Premiera: 8 marca
Kolejna odsłona Marvel Cinematic Universe. Tym razem jednak akcja rozgrywa się w połowie lat 90., a film przedstawi historię Carol Danvers, byłej pilotki amerykańskich sił powietrznych, która okazuje się być jednym z najpotężniejszych superbohaterów we wszechświecie. Fabuła czerpie z wydanych jeszcze w latach 70. komiksów przedstawiających wojnę Kree ze Skrullami.
To właśnie życie
Premiera: 8 marca
Historia „To właśnie życie” składa się z kilku części, które przedstawiają perypetie pewnej wielopokoleniowej nowojorskiej rodziny. Wspólnym mianownikiem dla często tragicznych losów bohaterów jest jedno pewne wydarzenie.
Robaczki z zaginionej dżungli
Premiera: 8 marca
Francuski film animowany będący kontynuacją „Robaczków z zaginionej doliny”. Mała biedronka zostaje przypadkowo uwięziona w tekturowym pudle, które zostaje wysłane na Karaiby. Jej tata rusza z odsieczą. Na końcu bohaterów czeka ważkie zadanie – będą musieli powstrzymać wycinkę lasu deszczowego.
Przemytnik
Premiera: 15 marca
Grany przez Clinta Eastwooda Earl Stone ma zatrzęsienie kłopotów. Jest sam jak palec, nie ma grosza przy duszy, a jakby tego było mało, bank chce przejąć jego zadłużony biznes. Rychło w czas przychodzi atrakcyjna propozycja – wystarczy, że Stone będzie jeździł samochodem. W ten sposób staje się jednak przemytnikiem na usługach meksykańskiego kartelu, z czego kompletnie nie zdaje sobie sprawy.
Kurier
Premiera: 15 marca
Tym razem Władysław Pasikowski postanowił opowiedzieć o losach Jana Nowaka-Jeziorańskiego, kuriera i emisariusza Rządu RP w Londynie, a konkretnie skupia się na jego działalności podczas II wojny światowej. Tytułową rolę odegrał Philippe Tłokiński znany z serialu „Belfer”.
Monument
Premiera: 15 marca
Świetnie przyjęty na festiwalach obraz Jagody Szelc, który stara się łączyć różne gatunki, m.in. psychologiczny horror. Grupa studentów wyjeżdża na praktyki do prowincjonalnego hotelu będącego „czymś pomiędzy Szpitalem Przemienienia z filmu Żebrowskiego a Hasowskim Sanatorium pod Klepsydrą”. Dziwne wrażenia potęguje osoba menedżerki i niestandardowy zakres usług przybytku.
Wszyscy wiedzą
Premiera: 15 marca
„Wszyscy wiedzą” to nowy film nagradzanego wielokrotnie irańskiego reżysera Asghara Farhadiego. Konstrukcja fabuły przypomina jego poprzednie obrazy. Grana przez Penelope Cruz Laura przyjeżdża z dwójką dzieci do rodzinnego miasta na ślub siostry, gdzie spotyka Paco (Javier Bardem), swoją miłość z czasów młodości. Nie będzie to jednak miły powrót podszyty nostalgią. Wkrótce nastoletnia córka Laury znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a podczas poszukiwań na światło dzienne wychodzą różne nieprzyjemne rodzinne tajemnice.
Przepraszam, że przeszkadzam
Premiera: 15 marca
Czarna komedia i zarazem debiut Bootsa Rileya. Telemarketer Cassius Green odkrywa sposób, który staje się kluczem do sukcesu w jego zawodzie. Bohater odcina od niego kupony, ale niedługo okazuje, że istnieje również druga, mniej przyjemna strona medalu.
Władcy przygód. Stąd do Oblivio
Premiera: 21 marca
Polskie familijne kino science-fiction. Franek i Izka, główni bohaterowie filmu, odnajdują dziwny gramofon, który po uruchomieniu sprowadza do ich wymiaru niejakiego Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio. Problemem okazuje się to, że Eddie jest poszukiwany przez bezwzględnych łowców głów.
To my
Premiera: 21 marca
Gabe i Adelaide wyjeżdżają wraz z dziećmi do domku przy plaży, by spędzić miło czas z przyjaciółmi i naładować baterie. Plany biorą jednak w łeb, gdy wypoczynek przerywa pojawienie się ich sobowtórów. Za scenariusz i reżyserię „To my” odpowiadał Jordan Peele, twórca m.in. bardzo dobrze ocenianego (specyficznego) horroru „Uciekaj!”.
Ciemno, prawie noc
Premiera: 21 marca
Film Borysa Lankosza na podstawie powieści Joanny Bator. Grana przez Magdalenę Cielecką dziennikarka Joanna Tabor wraca po latach do rodzinnego Wałbrzycha, by rozwikłać zagadkę porywanych dzieci i przy okazji zmierzyć się z demonami własnej przeszłości.
Złodziejaszki
Premiera: 21 marca
Wielokrotnie nagradzany japoński reżyser Hirokazu Koreeda w „Złodziejaszkach” opowiada historię trzypokoleniowej rodziny, który para się najróżniejszymi pracami dorywczymi i drobnymi kradzieżami, by ledwo związać koniec z końcem. Mimo tego trudnego położenia bez oporów przyjmuje ona jednak pod swój dach potrzebującą pomocy bezdomną dziewczynkę. Film nagrodzony m.in. Złotą Palmą i nominowany do Oscara.
Dumbo
Premiera: 25 marca
Aktorski remake klasycznej animacji Disneya z 1941 roku. Za nową interpretację tego działa odpowiada Tim Burton. Tytułowy Dumbo to mały słonik występujący w cyrku, gdzie ma masę nieprzyjemności z powodu swoich nienaturalnie wielkich uszu. Z dnia na dzień jego położenie ulega jednak zmianie – okazuje się bowiem, że zwierzak potrafi latać.
Przeczytaj również
Komentarze (13)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych