Najbardziej dochodowe filmy Pixara. Mistrzowie animacji potrafią tworzyć hity!
Kilka dni temu opublikowałem na portalu zestawienie dziesięciu najbardziej dochodowych filmów animowanych wydanych pod banderą Disneya. I nie oszukujmy się - mieliśmy tam do czynienia z samymi ogromnymi hitami. Nie ma się jednak czemu dziwić, gdy mówimy o tytułach wychodzących spod rąk studiów związanych z wytwórnią Myszki Miki. W końcu to najwięksi gracze na rynku, jeśli chodzi o tę dziedzinę.
Niemniej, jak zapewne zauważyliście, choć mieliśmy tam pozycje jak “Kraina Lodu”, czy jej sequel, bardzo dużą część zestawienia zajmowały pozycje, za które odpowiada legendarny Pixar - studio specjalizujące się w animacjach i potrafiące dosłownie zdziałać cuda, jeśli o to chodzi. Wystarczy zajrzeć w ich portfolio, aby przekonać się, że mamy przed sobą prawdziwych mistrzów w swoim fachu.
Dziś chciałbym się więc zająć wyłącznie nimi. Przygotowałem dla Was zestawienie dziesięciu filmów animowanych, za które odpowiada Pixar, a które wygenerowały dla twórców największe pieniądze. Jestem przekonany, że każda z pozycji jest Wam doskonale znana, ale to wciąż propozycje, które warto przypomnieć. Choćby ze względu na to, że można je oglądać w nieskończoność. Przejdźmy do listy!
Iniemamocni (2004) - 631 milionów dolarów
Zestawienie otwiera porywająca historia rodziny Parrów w "Iniemamocnych", która dowodzi, że życie superbohatera nie musi wykluczać codziennych rodzinnych obowiązków. W tej produkcji pełnej humoru i akcji, mieszają się wyzwania zarówno heroiczne, jak i życia codziennego. Film, który równie mocno bawi dzieci, jak i dorosłych, jest dowodem na to, że każdy ma swoją supermoc - nawet jeśli jest nią po prostu bycie częścią rodziny.
Odlot (2009) - 735 milionów dolarów
Niecodzienna przyjaźń pomiędzy starszym panem Carlem i młodym Russellem w "Up" jest nie tylko uroczym, ale i głębokim przypomnieniem, że marzenia nie mają terminu ważności. Podróż w balonie, która jest metaforą dla odważenia się żyć, to gwarant wachlarzu emocji - od śmiechu po łzy. Film pokazuje, że przygoda i przyjaźń nie znają wiekowych ograniczeń, a marzenia warto realizować na każdym etapie życia.
Uniwersytet Potworny (2013) - 743 milionów dolarów
Prequel sławnych "Potworów i Spółka" zabiera nas do czasów, kiedy Mike i Sulley byli jeszcze na studiach. To pełna humoru i pouczająca opowieść o dorastaniu, rywalizacji i odnajdywaniu własnej ścieżki. “Uniwersytet Potworny” pokazuje, że prawdziwy sukces osiąga się nie tylko dzięki talentowi, ale również poprzez ciężką pracę i determinację, a przyjaźń to skarb, który pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile. Świetna produkcja!
Coco (2017) - 814 milionów dolarów
"Coco" to prawdziwe arcydzieło, po prostu. Opowieść zabiera widza w emocjonalną podróż do serca meksykańskiej kultury. Historia o młodym Miguelu, który odkrywa rodzinne tajemnice i znaczenie tradycji, jest pełną magii, muzyki i głębokiej rodzinnej więzi podróżą. Zgodzicie się, że często tradycja i pamięć o przodkach to fundamenty, które kształtują naszą tożsamość? Główny bohater zdecydowanie by się zgodził.
W głowie się nie mieści (2015) - 858 milionów dolarów
Wiem, że są różne opinie o tym filmie, ale mnie zarobki nie dziwią. To rewolucyjne podejście do tematu emocji i umysłu. Zabierając nas w podróż do wnętrza młodej Riley, film pokazuje, jak radość, smutek, strach, gniew i wstręt kształtują nasze życie. To naprawdę inteligentnie napisana, pełna emocji opowieść, która tłumaczy, że każda emocja ma swoje miejsce i znaczenie w naszym życiu, a zrozumienie tego jest kluczem do dojrzałego życia.
Gdzie jest Nemo? (2003) - 940 milionów dolarów
Podwodna przygoda z 2003 roku to coś więcej niż tylko poszukiwanie zaginionego syna. Jest to opowieść o bezgranicznej miłości ojca, który jest gotów przemierzyć ocean, by odnaleźć swoje dziecko. Film zachwycił dzieciaki i dorosłych niesamowitą animacją i humorystycznymi postaciami. To dzieło, które przekracza bariery wieku, zapadając w pamięć absolutnie każdemu, kto da mu szansę.
Gdzie jest Dory (2016) - 1,03 miliarda dolarów
Kontynuacja przygód z “Gdzie jest Nemo?” skupia się na uroczej, choć nieco roztrzepanej rybce Dory., którą mogliśmy poznać w pierwszym filmie. Jest to ciepła i humorystyczna historia o poszukiwaniu rodziny i własnej tożsamości, która pokazuje, że każdy zasługuje na znalezienie swojego miejsca w świecie. Ma niesamowicie wzruszające momenty, które za chwilę przeplata głupkowatym komizmem. A to serio przemyślane połączenie!
Toy Story 3 (2010) - 1,06 miliarda dolarów
Wchodzimy na podium i oczywiście są to “Toy Story 3”! W tej emocjonalnej podróży, zabawki ponownie udowadniają, że mają swoją niepowtarzalną historię i znaczenie. Choć w gruncie rzeczy trzeci raz dostaliśmy podobny schemat i opowieść opartą na znaczeniu przyjaźni, walki o swoje, a także poczuciu tożsamości, to kolejny raz okazał się pod wieloma względami bezbłędny. Polecam, jeśli jakimś cudem nie oglądaliście.
Toy Story 4 (2019) - 1,07 miliarda dolarów
"Toy Story 4" otwiera nowy rozdział w historii zabawek!. Ten film to opowieść o poszukiwaniu celu, przyjaźni i akceptacji. Pełen humoru, przygód i wzruszających momentów, pokazuje, że czasem konieczne jest znalezienie nowej drogi w życiu i odwaga, by nią podążać. Każda historia ma swój początek i każda ma swój koniec, a kluczowa w odpowiednim finiszu jest droga - jej odnalezienie, a także sposób, w jaki nią przejdziemy. Film z ogromnym przesłaniem.
Iniemamocni 2 (2018) - 1,2 miliarda dolarów
A na pierwszym miejscu… Powrót superbohaterskiej rodziny Parrów, tym razem z Heleną w roli głównej! Film łączy akcję, humor i rodzinne wartości w idealnych proporcjach. Jest to dynamiczna opowieść, która pokazuje, że prawdziwa siła tkwi w jedności i akceptacji każdego członka rodziny. Choć nie brakowało obaw, czy uda się nawiązać do świetności poprzedniczki, nie ma wątpliwości, że tak się stało.
Przeczytaj również
Komentarze (6)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych