Co oglądać w weekend - Netflix, MAX, Disney+, Amazon Prime, Canal+, kina
Tydzień na Netflixie będzie stał pod znakiem animacji, bo trafia tam zarówno ostatni polski obraz, jak i głośne widowisko sprzed roku. Jeśli zaś mowa o rodzimych produkcjach dwie ciekawe pozycje mają w zanadrzu MAX i Amazon Prime. Na Disney+ pojawi się nowa/stara odsłona uniwersum Marvela, a w kinach również królować powinna znana już historia w nowym wydaniu.
W tym tygodniu przyglądamy się ofercie Netflixa, MAX, Disney+, Amazon Prime, Canal+ i kin.
Netflix
Nie minęły nawet trzy miesiące od kinowej premiery, a w tym tygodniu na Netflixie można już oglądać “Smoka Diplodoka”. Animowany film, będący ekranizacją serii komiksów Tadeusza Baranowskiego, za którą odpowiedzialny jest Wojciech Wawszczyk. Głównym bohaterem tego filmu jest tytułowy stwór, wyruszający w pełną przygód podróż, w której towarzyszą mu profesor Hokus Pokus, profesor Nerwosolek, a także pilotka Entomologia. Razem odkrywają, że ich świat jest jedynie stroną w pewnym komiksie. W pracy nad tą produkcję uczestniczyli znani aktorzy, którzy użyczyli głosu występującym tu postaciom, tacy jak m.in. Borys Szyc, Małgorzata Kożuchowska, Arkadiusz Jakubik, Piotr Polak czy Helena Englert.
Idąc tropem animacji trzy dni wcześniej do biblioteki trafił “Spider-Man: Poprzez Multiwersum”. Druga odsłona przygód Milesa Moralesa, który zostaje obdarowany wszelkimi mocami, wcześniej posiadanymi przez Petera Parkera, i wędruje przez liczne multiwersa, gdzie zaznajamia się ze Spidermanami z ich wymiarów. Druga część być może nie była już tak rewolucyjna jak pierwsza, a w dodatku stanowi dopiero pierwszą część całości, którą poznamy dopiero za jakiś czas, niemniej jednak oglądało się ją znowu wręcz znakomicie.
Dwie oryginalne nowości pojawią się na stronie w piątek. Pierwszą z nich jest nowy obraz w reżyserii Tylera Perry’ego, noszący tytuł “Batalion 6888” i opowiadający o tytułowej grupie, złożonej z niebiałych kobiet, przystępujących do trudnej misji podczas II. wojny światowej. W obsadzie m.in. Kerry Washington, Dean Norris i Oprah Winfrey, a scenariusz do tego filmu został oparty na faktach. W ofercie również belgijski kryminał “Ferry 2”, który opowiada o byłym bossie narkotykowego świata, który już dawno wycofał się z interesu, ale jak to zwykle bywa w końcu będzie musiał skręcić na ścieżkę bezprawia.
Od środy można tu oglądać również film "Dawid Podsiadło Dokumentalny". Produkcję będącą reprezentantem coraz częściej pojawiających się w kinach i na VOD dokumentów prezentujących trasę koncertową jednego z artystów. Jeśli wierzyć ocenom i recenzjom akurat ta pozycja przeznaczona jest nie tylko dla fanów jednego z najpopularniejszych ostatnio polskich wykonawców, ale także dla tych, którzy chcą zobaczyć jak wygląda takie wydarzenie od kuchni.
W ofercie również dwa filmy z ostatnich lat. Pierwszym jest znakomity dokument “Moonage Daydream” w reżyserii Bretta Morgena, opowiadający o fenomenie, jakim był niewątpliwie David Bowie. Oryginalna rzecz, bo właściwie stroniąca od dobrze znanej formuły “gadające głowy”, a prezentująca przede wszystkim wycinki wywiadów i koncertów z udziałem bohatera. Z kolei “Jednym głosem” opowiada o śledztwie w sprawie afer seksualnych wokół Harveya Weinsteina, przeprowadzonym przez dziennikarki Meghan Twohey i Jodi Kantor, grane tu przez Carey Mulligan i Zoe Kazan.
Dziś do oferty trafiły ostatnie odcinki serialu anime “Smoczy książe”. Z szóstym sezonem powraca medyczny serial “Virgin River”, a z drugim meksykański sitcom “Opiekun moich dzieci”. Kolejną dokumentalną nowością, biorącą na celownik znanego sportowca jest serial “Aarona Rodgers: Człowiek enigma”, opowiadający o jednym z najbardziej znanych graczy futbolu amerykańskiego.
MAX
W piątek zadebiutuje nowy oryginalny polski serial MAX. Mowa o “Lady Love”, która ma zabrać widza w lata 80’, opowiadając historię młodej dziewczyny z małej miejscowości, która decyduje się na wyjazd z PRL do Niemiec, gdzie rozpoczyna swą karierę w branży pornograficznej. Choć bohaterka, grana przez Annę Szymańczyk, nazywa się Lucyna Liss, scenariusz serialu jest częściowo oparty na prawdziwych wydarzeniach i nietrudno znaleźć powiązanie ze słynną Teresą Orlowsky. Serial ma się składać z sześciu odcinków, a w jego obsadzie, prócz wspomnianej już aktorki, znaleźli się m.in. Adam Woronowicz, Dorota Pomykała, Anna Krotoska, Borys Szyc, Piotr Trojan, Michał Żurawski, Julian Świeżewski i Julia Polaczek.
Osobiście bardziej interesuje mnie jednak najnowszy film już 94-letniego Clinta Eastwooda "Juror #2", którego niestety nie udało się zobaczyć w kinie ani na żadnym z festiwali. Nestor amerykańskich reżyserów tym razem zrealizował produkcję sądową, a jej bohaterem jest jeden z przysięgłych - grany przez Nicolasa Houlta, który w trakcie procesu o morderstwo zdaje sobie sprawę z pewnych faktów, za sprawą których będzie musiał podjąć ważną decyzję. Obok wspomnianego aktora w obsadzie znaleźli się również Toni Collette, Kiefer Sutherland, Gabriel Basso, Zoey Deutsch, J.K. Simmons i sam Eastwood.
Disney+
W niedzielę na stronie zadebiutuje już trzeci sezon serii “A gdyby?”, której twórcy prezentują alternatywne wizje przyszłości najbardziej znanych bohaterów ze świata Marvela. Osiem odcinków tej produkcji ma być wyświetlanych pojedynczo przez kolejne dni, a sama seria należy do fazy V. MCU.
Amazon Prime
Od wtorku na stronie Prime można już obejrzeć nowy ośmiodocinkowy polski serial “Udar”, którego pomysłodawcą jest Paweł Demirski, współtwórca znanej przed laty, ciekawej serii “Artyści”. Głównym bohaterem jego nowej produkcji jest dziennikarz i influencer kulinarny, który pewnego razu trafia do szpitala po udarze, gdzie nagle zostaje potraktowany jak zwykły pacjent, do czego będzie się musiał powoli przyzwyczajać. Odtwarza go Jacek Poniedziałek, a w obsadzie znajdziemy również Annę Seniuk, Ewę Skibińską, Martę Nieradkiewicz, Jacka Bończaka, Konrada Eleryka, Rafała Maćkowiaka. Michała Majnicza i Martę Malikowską.
Canal+
Dwa filmy, które miały swoją premierę w ostatnich latach, pojawią się w ofercie Canal+. Pierwszym z nich są francuskie “Stracone złudzenia” opowiadające o młodym mężczyźnie Lucienie de Rubempre, rozpoczynającym swoją karierę jako dziennikarz i powoli pnącym się po szczeblach drabiny społecznej, by oczywiście z hukiem z niej spaść. I nie jest to wcale żaden spojler, biorąc pod uwagę to, że scenariusz powstał na bazie powieści Honoriusza Balzaca, który często portretował tego typu przypadki. O wiele mniej polecam horror “Nóż w nocnej ciszy”, który wyróżnia się w zasadzie wyłącznie świetnym chwytem marketingowym, związanym z tytułem; oryginalny “It’s a wonderful knife” nawiązuje rzecz jasna do klasyka w reżyserii Franka Capry.
Kina
Coraz mniej premier kinowych, ale nawet na końcówkę roku zaplanowano jedną, która może się okazać potencjalnym hitem. Jest nią nowa wersja znanego filmu “Mufasa: Król Lew”, za którą wziął się Barry Jenkins, reżyser oscarowego “Moonlight”. Historię tytułowego bohatera mamy poznać z retrospekcji, dzięki historii opowiadanej młodej córce Simby, Kiarze przez Rafikiego. W obsadzie głosowej znaleźli się tu m.in. Aaron Pierre, Seth Rogen, Kelvin Harrison jr., Mads Mikkelsen i Thandiwe Newton.
https://youtu.be/v9Jq8ZW-LY4?si=-8Sxg58oAZUwt17-
Okazją do innego powrotu do przeszłości może być europejski film “Saint Exupery. Zanim powstał Mały Książe”, w którym Louis Garrel wciela się w postać pisarza, autora jednego z klasyków literatury dziecięcej, który pracuje jako pilot. Pewnego dnia rusza on na poszukiwania swego przyjaciela, zaginionego podczas jednej ze swych podróży. Oprócz wspomnianego aktora w filmie występują również Vincent Cassell i Diane Kruger. Ostatnią propozycją na ten tydzień jest familijne “Kacper i Emma. Tajemnica Atlantydy”.
Przeczytaj również
Komentarze (7)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych