Co oglądać w weekend - Netflix, Disney+, Amazon Prime, Apple TV+, Canal+, kina

Co oglądać w weekend - Netflix, Disney+, Amazon Prime, Apple TV+, Canal+, kina

Dawid Ilnicki | 16.01, 21:40

Hitem tygodnia jest początek drugiego sezonu serialu, który w 2022 wziął szturmem wiele rocznych podsumowań, całkowicie zasłużenie stając się jednym z najciekawszych nowych tytułów. Interesująco wygląda jednak również oferta Disney+, gdzie pojawi się jeden z cichych oscarowych faworytów, a także głośny powrót znanej serii sprzed lat. W kinach premierę będzie miał m.in. duński kandydat do Oscara, intrygujący horror i biografia znanego muzyka.

W tym tygodniu przyglądamy się ofercie Netflixa, Disney+, Amazon Prime, Apple TV+, Canal+ i kin. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Netflix

Od piątku na stronie można już oglądać nową produkcję oryginalną Netflixa “Znowu w akcji”, w której zagrali m.in. Jamie Foxx, Cameron Diaz, Glenn Close i Kyle Chandler. Film w reżyserii Setha Gordona to komedia sensacyjna, której bohaterami jest dwoje byłych agentów CIA, którzy kilka lat wcześniej wycofali się z zawodu i od tej pory wiedli zwyczajne życie. Przeszłość jednak, jak zwykle w takich wypadkach, nie daje o sobie zapomnieć, w momencie gdy upublicznione zostają ich dane.

Swoich amatorów znajdzie z pewnością nowa włoska seria “Gliniarze to dranie”, która nawiązuje do znanego filmu Stefano Sollimy z 2012 roku. Reżyser ten już w przeszłości zrealizował obraz, który stał się podstawą znakomitego serialu “Gomorra”, nie dziwi zatem zainteresowanie nowym tytułem. Akcja produkcji toczy się wśród funkcjonariuszy specjalnego zespołu, zajmującego się tłumieniem zamieszek. Pewnego dnia ma miejsce zdarzenie, stające się podstawą konfliktu, w grupie której członkowie traktowali się dotąd nieomalże jak rodzina. 

Zupełnie inną propozycją jest turecki serial “Anonimowi zakochani”, który został pomyślany jako komediodramat. Z drugim sezonem powraca “Castlevania: Nocturne”, czyli sequel do poprzedniego serialu, który zakończył się na czterech sezonach i cieszył sporą popularnością. Do oferty zostanie dodany thriller “The Watcher” z Maiką Monroe w roli głównej, a także azjatyckie widowisko “Kingdom 4”. Wśród dokumentów tym razem rzecz dla entuzjastów kina bollywoodzkiego, bo “Roshanowie” to rzecz o jednym z najsłynniejszych hinduskich rodów aktorskich.

Disney+

Interesująco prezentuje się w tym tygodniu oferta filmowa na stronie Disneya. Od czwartku można oglądać jeden z najciekawszych filmów zeszłego roku, którego akcja toczy się w Polsce. Mowa o “Prawdziwym bólu” Jessego Eisenberga, w którym reżyser, do spółki ze znakomitym tu Kieranem Culkinem, podróżują w miejsce, gdzie mieszkała kiedyś ich zmarła babcia. Bardzo prosty film intryguje nie tylko wielością poruszanych tematów, ale też odwagą w stawianiu całkiem ryzykownych tez, a przy okazji okazuje się, że żyjemy w całkiem ładnym kraju…

Dzień wcześniej do oferty trafił “Obcy: Romulus”, najnowsza odsłona serii rozpoczętej w 1979 roku klasycznym obrazem w reżyserii Ridleya Scotta. Ostatnie widowisko z serii zrealizowali Fede Alvarez i Royo Sayagues umiejscawiając akcję pomiędzy wydarzeniami ukazanymi w pierwszym i drugim filmie, śledząc losy grupki młodych ludzi, penetrujących opuszczoną bazę, gdzie rzecz jasna natrafiają oni na jedno z najgroźniejszych stworzeń w przestrzeni kosmicznej. 

W środę na serwisie pojawił się ostatni, ósmy odcinek serialu “Star Wars: Załoga rozbitków”, zbierającego całkiem wysokie oceny, a porównywanego głównie do “Goonies”, w którym przewodnikiem czwórki dzieciaków, przeżywających przygodę swego życia, jest tajemniczy Jod Na Nawood, grany przez Jude’a Law. Dotychczasowe opinie zdają się potwierdzać, że w końcu mamy tu do czynienia z klasowym serialem dla dzieci, któremu udaje się umiejętnie korzystać z potencjału legendarnej serii. Do oferty trafia też już piętnasty sezon serii "Bob's Burger".  

Amazon Prime

Od czwartku na stronie można już oglądać film “Niepowstrzymany”. Scenariusz do niego oparto na prawdziwej historii Anthony’ego Roblesa, który mimo braku jednej nogi zdobył mistrzostwo USA w zapasach w 2011 roku. W filmie wciela się w niego Jharrel Jerome, a w obsadzie znaleźli się także m.in. Jennifer Lopez jako jego matka Judy, Bobby Cannavale, Michael Pena i Don Cheadle. Film jest pełnometrażowym debiutem montażysty, Williama Goldenberga.

Apple TV+

Jedną z najciekawszych premier tego tygodnia jest bez wątpienia drugi sezon serialu “Rozdzielenie”, który w 2022 roku był jednym z niespodziewanych objawień na rynku VOD, słusznie zyskując miano jednego z najbardziej intrygujących nowych tytułów. Fabuła serialu Bena Stillera i Dana Ericksona bazowała na pomyśle tytułowego rozdzielenia świadomości, na tę związaną z czasem wolnym i pracą w tajemniczej firmie Lumon Industries. Finał pierwszego sezon pozostawił świeżo upieczonych fanów produkcji z wieloma znakami zapytania, a pogłoski o tym, że wspomniany duet długo ociągał się z pracami nad drugą serią mogły niepokoić. Na szczęście już w styczniu w ofercie serwisu pojawią się pierwsze odcinki dziewięcioczęściowego sezonu, który ma mieć swój finał w połowie marca. 

Canal+

Od soboty na serwisie można już oglądać jeden z najciekawszych thrillerów zeszłego roku, czyli “Strange Darling” J.T. Mollnera, niezwykle dynamiczne i oparte na zaskakującym pomyśle widowisko, o którym najlepiej nie wiedzieć nic przed seansem. Inną propozycją jest film science fiction “Generacja przyszłości”, rozpoczynający się całkiem obiecująco, później jednak wpadający na typowe gatunkowe mielizny.

Kina

Najwięcej emocji budzi w tym tygodniu chyba najnowszy obraz w reżyserii Jamesa Mangolda, który po nieudanej próbie reaktywacji postaci Indiany Jonesa wrócił do tego, co wyszło mu już dobrze przed laty, czyli biografii słynnego muzyka. “Kompletnie nieznany” to bowiem druga po “Spacerze po linie” opowieść o legendarnym piosenkarzu, tym razem Bobie Dylanie, w którego w filmie wciela się Timothee Chalamet, a obok niego zagrali m.in. Elle Fanning, Boyd Holbrook (jako Johnny Cash), Edward Norton i Monica Barbaro.

W kinach pojawi się również duński kandydat do Oscara, którego zrealizował jednak, zawodowo wychowany w Polsce, Magnus von Horn. “Dziewczyna z Igłą” była jednym z najciekawszych obrazów, pokazywanych na zeszłorocznym festiwalu polskich filmów fabularnych w Gdyni, a zdjęcia do tej produkcji były realizowane we Wrocławiu i Kłodzku. Niezwykle sugestywny film przenosi widzów w czasy tuż po I. wojnie światowej w Kopenhadze, czyniąc bohaterką młodą pracownicę fabryki, starającą się przetrwać w tych niezwykle trudnych czasach bez męża, który zaginął na wojnie. 

Znakomicie zapowiada się równie nowy horror “Wolf Man” wyreżyserowany przez Leigh Whannella, mającego już na koncie świetnego “Niewidzialnego człowieka”. To nowe podejście do dobrze znanej historii o wilkołaku, która pojawiła się już w obrazach z 1941 i 2010 roku. Początkowo w rolę Blake’a miał się wcielić Ryan Gosling, ale ostatecznie przejął ją Christopher Abbott, a obok niego zobaczymy tu również Julię Garner. 

W kinach pojawią się również dwie propozycje dla młodszych widzów. Pierwszą jest włoski, familijny “Świat Chiary”, a drugą animowany, irańsko-turecki “Delfinek i ja”.

Źródło: własne
Dawid Ilnicki Strona autora
Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie ma wiele czasu na grę, a mimo to szuka okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo fan produkcji HBO, science fiction, thrillerów i horrorów.
cropper