Mój pokój gracza - budowa, prezentacja, zdjęcia

Jak już pewnie zdążyłeś/aś zauważyć po tytule - wpis dotyczyć będzie mojego pokoju gracza, który również spełnia rolę biura (pracuje głównie w domu) oraz studia do streamowania/nagrywania. Nie chce jednak ograniczać się do wrzucenia samych zdjęć, a wręcz przeciwnie, opisze jego powstawanie.
Witajcie,
Konto posiadam od ponad siedmiu lat, ale bardzo rzadko udzielałem się tutaj. Jednak dziś jest szczególna okazja do tego, aby powrócić, odkurzyć profil i podzielić się z Wami materiałem, który powinien zainteresować każdego gracza.
Jak już pewnie zdążyłeś/aś zauważyć po tytule - wpis dotyczyć będzie mojego pokoju gracza, który również spełnia rolę biura (pracuje głównie w domu) oraz studia do streamowania/nagrywania. Nie chce jednak ograniczać się do wrzucenia samych zdjęć, a wręcz przeciwnie, opisze w ekspresowym skrócie jego powstawanie. Jeśli lubisz tego typu tematy, to zaparz herbatę, rozsiądź się wygodnie i zapraszam do lektury.
Pozostałe osoby, którym szkoda czasu na czytanie, zapraszam do obejrzenia samych zdjęć i filmu. :-)
POCZĄTEK
Wszystko zaczęło się od znalezienia odpowiedniego mieszkania. Priorytetem było M3 lub M4, które pozwoli jeden z dodatkowych pokoi zagospodarować jako "gaming room". Mniejsze mieszkanie nie wchodziło w grę, ponieważ nie wyobrażałem sobie tworzenia jedynie stanowiska w salonie lub sypialni. Musiał być pokój, bez żadnych kompromisów. Po niespełna dwóch miesiącach poszukiwania, udało się zaleźć mieszkanie, które spełniało nasze (moje i mojej narzeczonej) wymagania. M3 - salon, sypialnia i w najmniejszym pokoju moja przestrzeń.
REMONT
Jako, że do remontu było całe mieszkanie, a w szczególności kuchnia, przedpokój i łazienka, musiałem czekać sześć tygodni zanim mogłem cokolwiek zacząć robić w pokoju ze względu na panujący wszędzie bałagan i kurz (majster zapewniał, że wyrobi się w dwa tygodnie - ha ha!). Najpierw oczywiście trzeba było wywalić z pokoju stare graty, które pozostały po poprzednich właścicielach. Następnie zostały zerwane stare panele, listwy podłogowe, zdemontowany żyrandol, sprawdzenie sieci elektrycznej i gniazdek, wstawienie drewnianej ościeżnicy, zagipsowane dziury i zagruntowane ściany.
Następnie nastała faza malowania ścian (kolor błękitny) i sufitu. Czyli coś czego najbardziej nie lubiłem robić. Dlatego z pomocą przyszedł Wujek, z który, pomalowałem cały pokój w nie całe dwa dni. Później przyszedł czas na panele i listwy podłogowe, a zaraz po tym rozpoczęliśmy naklejać panele akustyczne na ścianę, które pełnią formę wygłuszeniową oraz dekoracyjną. W między czasie zostały wymienione gniazda elektryczne i włącznik światła. Zamontowano również oświetlenie sufitowe, haki na roletę rozsuwającą green screen oraz półkę na jednej ze ścian.
URZĄDZANIE
Pomieszczenie nabrało barw i charakteru. Przyszedł czas na jego zagospodarowanie meblami, sprzętem i dodatkami. Jako, że pokój miał pełnić wielofunkcyjną formę, został on podzielony na dwie strefy. Na lewej stronie zostało stworzone stanowisko z dwóch różnej długości blatów tworzących literę L, które wykorzystywane jest do pracy, grania i streamowania/nagrywania. Po prawej stronie zostały ulokowane trzy regały na przechowywanie najróżniejszych rzeczy i strefa retro, która w przyszłości zostanie jeszcze bardziej rozbudowana. W miejscu poruszania się fotelu położyłem dywan, aby kółka nie rysowały paneli.
Dodatkowo udało mi się jeszcze zagospodarować miejsce na tzw. "ścianę chwały", gdzie znajdują się moje medale, puchary i koszulką umieszczona w drewnianej ramce.
GOSPODARKA KABLOWA
Problem z kablami chyba miał każdy, kto w pokoju zgromadził sporo sprzętu. W moim przypadku tych kabli było mnóstwo, bo też z mnóstwa sprzętu korzystam na swoim stanowisku. Widok pętli kabli leżących na podłodze nie jest widokiem cieszącym oko. Dlatego postanowiłem tak wszystko połączyć, aby zminimalizować do minimum ich obecność w pokoju w formie widocznej. W moim przypadku "problem kablowy" był jeszcze bardziej utrudniony, ponieważ często część sprzętu zabieram ze sobą przy organizacji turniejów, dlatego też moje stanowisko musiało być mobilne. Ale z pomocą kilku rzeczy (foto poniżej) i rozplanowanej struktury połączeń udało się osiągnąć zadowalający mnie efekt.
SPRZĘT
Jeżeli jesteś ciekaw z jakiego korzystam sprzętu elektronicznego, to poniżej znajdziesz wszelkie szczegóły na ten temat.
Strefa retro:
⦁ Telewizor kolorowy kineskopowy 21 cali marki Trilux
⦁ Konsola PlayStation
⦁ Konsola PlayStation 2 (slim edition)
Główne stanowisko:
- 3 x monitor ACER 24 cali
- Panele akustyczne
- Konsola Nintendo Wii
- Konsola PlayStation 4
- Konsola Xbox 360
- Myszka Razer Diamondback
- Podkładka Razer Goliathus
- Słuchawki ASUS Echelon Forest
- TP-Link USB 3.0 HUB UH700
- Avermedia LGP Lite
- Kamera Logitech C920
- Mikrofon Behringer C1 USB
- Pop Filtr
- Statyw stołowy
- Lampa Soft Box 40x60
- HDMI Switch 3x
- Klawiatura Titanum
- Słuchawki Mad Tritton bezprzewodowe do Xbox 360
- Dysk zewnętrzny 240 GB do Xbox 360
- Podkładka pod monitor GIGABYTE
- Podkładka pod monitor Steelseries
I to by było na tyle z mojej strony. Mam nadzieje, że wpis podobał się. Włożyłem dużo pracy i pieniędzy w ten pokój, efekt końcowy jak dla mnie jest wyśmienity. Jak na tak mały metraż, udało się stworzyć multifunkcjonalną przestrzeń, w której mogę zarówno pracować, grać i mieć święty spokój. A jak chce wrócić do młodzieńczych czasów, to siadam na poduszce i odpalam poczciwego Szaraka na starym, kineskopowych telewizorze. Oczywiście pokój z czasem będzie jeszcze bardziej dopieszczany. Kto wie jak będzie wyglądać za rok? Na pewno pojawi się jakaś aktualizacja. :)
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania na temat mojego pokoju, jego budowy, materiału lub sprzętu jaki został użyty, to śmiało pisz, postaram się odpowiedzieć. Na sam koniec nieśmiałe zaproszę na swój stream i FP.
Do zobaczenia na "lajwie"! :-)
Twitch: https://www.twitch.tv/asatoriii
FB: https://www.facebook.com/asatoriii/
YT: Asator
Asator