Yandere Simulator – gra niezależna

BLOG
10842V
Yandere Simulator – gra niezależna
Yukikaze | 08.04.2015, 22:22
Poniżej znajduje się treść dodana przez czytelnika PPE.pl w formie bloga.
Chciałbym Wam przedstawić ciekawą grę. Jeśli grałeś lub widziałeś: „Symulator kozy” oraz wszystkie takie podobne gry. I myślisz, że już nie da się, stworzyć bardziej powalonej gry symulacyjnej to jesteś w błędzie. Może jednych zaciekawi i zadziwi lub inni będą zaskoczeni. Co najciekawsze, ta gra nie powstała w Japonii!

Wpływ kultury Japońskiej

Kultura Japońska ma duży wpływ na ludzi w obecnym świecie. Począwszy od kinematografie, literaturę i muzykę, aż po komiksy i gry. Wszędzie możemy dopatrzeć się albo produktów typowo japońskich, albo czerpiących wzorce ze swoich odpowiedników z Kraju Kwitnącej Wiśni. Gry, anime i mangi pozwalają typowemu Kowalskiemu na odpoczęciu po naprawdę ciężkim dniu pracy czy w szkole. Dobrze się, zabawić grając na konsoli w ulubione tytuły, albo oglądnąć jakąś produkcje anime lub poczytać mangę. Dla jednych to rozrywkach, dla następnych hobby. Wiadomo każda subkultura ma swoje plusy i minusy. Jednak co by się, stało gdyby połączyć zarówno symulator z elementami fabuły anime i mangi School Days, Mirai Nikki oraz klimatem Japońskich gier, które zrywają ze zdrowym rozsądkiem i serwują rozwiązania, które mieszkańcowi zachodniej półkuli nie przyszłyby do głowy. I tak w tym wybuchowym mixie niczym u profesora Atomusa otrzymujemy grę: Yandere Simulator.

 

-„Senpai na pewno mnie zauważy, jak pozabijam je wszystkie!”

Yandere Simulator to gra o cichym stalkingu szkolnego przystojniaka i potajemnej eliminacji dziewczyn, która wydaje się być zainteresowane nim, zachowując wizerunek niewinnej grzecznej uczennicy. Innymi słowy mamy zabić wszystkie konkurentki, które będą chciały zdobyć serce senpaia i stać się, jego ukochaną. Fabuła nie jest skomplikowana na razie. Jednak w przyszłości ma być bardziej rozbudowana, ponieważ gra nadal jest poprawiana i ulepszana.

Yandere-chan jest typową Japońską uczennicą i ma dużego bzika na punkcje Senpaia szkolnego przystojniaka. Jednak ów dziewczyna na, jego widok staje się nieśmiała i nie może powiedzieć mu tego, co do niego czuje. Pewnego dnia świat Yandere-chan zostaje wywrócony do góry nogami. Zauważa, że najlepsza przyjaciółka stara się, zdobyć jej miłość Senpaia i zostać jego dziewczyną. Co gorsza dostaje informacje o tym, że nie tylko jej przyjaciółka stara się, o to samo. Ale też inne dziewczyny w szkole. Postawiły sobie termin do końca tygodnia zostać miłością Senpaia. I tak Yandere-chan postanawia pozabijać, każdą lub zniechęcić dziewczyny w szkole, która stanie na jej drodze do miłości...

 

Co to jest Yandere?

Od parunastu lat motyw ten staje się, coraz popularniejszy w mangach, anime i grach z Japonii. Może dla osób, które nie siedzą w mandze i anime mogą nie znać, co to jest? Ale spróbuje wyjaśnić, o co chodzi. Według Anime-wiki: „Yandere (jap. ヤンデレ) to japoński termin, którym określa się postać anime, mangi lub gier o specyficznym zachowaniu. Osoba yandere na początku opowieści jest miła i przyjazna (często nieśmiała, niewinna), by po pewnym czasie zmienić się w osobę wrogą ze skłonnościami do chorób psychicznych. Określenie to pochodzi od połączenia słów yan (jap. ヤン) (co oznacza chorobę psychiczną lub emocjonalną) oraz dere (jap. デレ), czyli okazywanie uczuć. Osoby o charakterze yandere zazwyczaj używają skrajnej przemocy do okazywania uczuć. Krótko mówiąc nawet sami Japończycy nie mają pojęcia, co jest tak pociągającego w szalonych kobietach, którzy potrafią w każdej chwili skrzywdzić bez powodu drugiego człowieka. Mimo to, postacie tego pokroju są lubiane i popularne w mandze,anime oraz grach. Yangire to typ osobowości podobny do yandere, ale tutaj stan psychopatyczny wywołują powody o podłożu innym niż miłosny”. Na przykład zazdrością, irytacją czy nawet nie jasną burzliwą przeszłością”.

Postacie o charakterze yandere nadal spotkają się, z dużą ilością krytyki z powodu nadmiernej przemocy i szaleństwa. Ten typ osobowości został po raz pierwszy użyty w Mobile Suit Zeta Gundam w 1985 roku, a termin zaczął być używany na początku XXI wieku. Samo słowo yandere powstało w Magical Girl Lyrical Nanoha StrikerS i zostało użyte do opisu postaci psychicznie chorej i gwałtownie rozładowującej emocje na przypadkowych ofiarach. Do najlepszych przykładów postaci Yandere w anime należą do:

Yuno Gasai z Mirai Nikki po polsku Pamiętnik Przyszłości" i…

Sekai Saionji oraz Kotonoha Katsura z School Days.

(Zarówno anime Mirai Nikki i School Days polecam! ^^)

 

-„Czy to jest nóź?” Mechanika gry.

Gra jest podobna do serii Hitman. Zostajesz umieszony w dużym środowisku wypełnionym wieloma NPC i trzeba wytropić konkretny cel i go wyeliminować. Możesz skrycie zabić swój cel bez świadków i żadnych dowodów lub po prostu zabijać każdego, kto stanie Ci na drodze. Jeśli nie ukryjesz zwłok, nie posprzątasz miejsca zbrodni i nie zniszczysz dowodów, to policja może powiązać cię z morderstwami. Aresztować cię i gra się kończy. Jeśli nie chcesz mieć krwi na rękach, możesz użyć sabotażu społecznego, aby pozbyć się dziewczyny np.: wrobić ją w morderstwo, uzyskać jej wyrzucenie ze szkoły albo zniszczyć jej reputację. Jeśli naprawdę chcesz, żeby cierpiała przekonaj, każdą inną dziewczynę w szkole, aby znęcała się nad nią. Dopóki nie popełni samobójstwa i zaoszczędzi to kłopotów. Jeśli ukochany, będzie świadkiem morderstwa, nigdy cię nie pokocha i przegrywasz. Na razie jedynym miejscem gdzie, możemy pozbyć się ciala i dowodów jest szkolny piec. W przyszłości gra ma zaoferować więcej możliwości, co do pozbywania się dowodów zbrodni.

Głównymi narzędziami morderstw to typowe ostre narzędzia. Jakie można znaleźć w typowej Japońskiej szkole od szkolnych nożyczek i noży kuchennych kończąc na mieczu samurajskim katanie. Bronią jest też, co najciekawsze telefon. Dzięki wbudowanemu aparatowi można zrobić kompromitujące zdjęcia dziewcząt np. majtek i wysłać zdjęcie innym uczniom. Co najciekawsze zdjęcia majtek są, też walutą by zdobyć informacje o celu lub dostaniu nowych umiejętności lub alibi. Nowe umiejętności możemy pozyskać na lekcjach. Pozwoli to nam rozwinąć naszą postać oraz łatwiej zbliżyć się do ofiar. Trzeba pamiętać, że im bardziej nasza postać stanie się popularniejsza. Tym nikt, nie będzie wiązał jej z tajemniczymi zniknięciami uczennic. Bardzo ważnym elementem w grze jest też "wskaźnik szaleństwa", który będzie wzrastał wraz z popełnianymi morderstwami. Poza pogłębieniem doznań estetycznych (coraz większa brutalność morderstw) wpływa on również na postrzeganie nas przez otoczenie oraz naszą zdolność do ukrywania swojej psychozy. Oczywiście zgodnie z duchem produkcji, jednym ze sposobów na jego obniżenie jest uspokojenie oddechu w czasie oglądaniu zdjęcia Senpaia. Najnowszą możliwością w grze jest uprowadzenie dziewczyny ze szkoły i przetrzymywanie jej w piwnicy domu.

Gra wygląda na typowo Japońską produkcję, jednak została stworzona przez prawdopodobnie Amerykanina pod pseudonimem YandereDev. Wiadomo o nim, że przez trzy lata pracował firmie robiącej gry, po czym odszedł zostając niezależnym freelancerem. Jego marzenie jest zostać niezależnym producentem gier. W przeszłości, wcześniej pracował nad pięcioma grami konsolowymi (na Wii, PS3 i Xbox 360) i czterema dla gier mobilnych dla iPhona oraz PS Vita. Rzecz jasna YandereDev nie robi sam tej gry. Jest grupa osób fanów, która pomaga mu naprawiać i modernizować grę. Choć jak sam stwierdza nadal poszukuje osób, które pomogły mu w jej udoskonaleniu. Autor też ma duże poczucie humoru.

 

Easter eggi

Wiadomo bez nich, żadna gra bez nich nie obejdzie. I tak duża część dotyczy uniwersum mangi i anime. Ale też błędów gry. Możemy zapolować na dziewczynę bardzo przypominającą wirtualną piosenkarkę Hatsune Miku lub ratować senpaia przed atakiem dziewczyn olbrzymek w stylu mangi i anime Shingeki no Kyojin po polsku Atak Tytanów. Jest parę Easter eggów związanych z błędami z pierwszych wersji gry np. przebijalność ścian szafek szatni robiąc multikilla. Zostały zostawione specjalnie, ponieważ powodowaly komiczne sytuacje, ale nie mają wpływu na grę.

 

Przyszłość.

Widać, że autor stara się poprawiać swoje dzieło. Może gra jeszcze ma bugi, ale są sukcesywnie eliminowane z gry. Z tego, co pisze autor na stronie. Gra będzie trzymać się, fabuły pomysłu. Lecz sama będzie zdecydowanie się, różnić od tego, co widzimy obecnie na ekranie. Wszystko może się zmienić. Trzeba powiedzieć, że jeśli chodzi o pomysł na fabułę jest dosyć z deka oklepany. Ponieważ istnieje parę gier o podobnej tematyce głownie wykonanych w Japonii np. w grach visual novel. Dobrym przykładem jest gra Harem Tengoku da to Omottara Yandere Jigoku Datta na konsole PS3. Lecz jeszcze nikt nie łączył. Takiej fabuły z symulatorem co powoduje, że ta gra jest oryginalna oraz cholernie popaprana i za razem kontrowersyjną. Jak na produkcje, która stara być jak wykonana w stylu Japońskich gier. Symulator Yandere prezentuje się, nawet nieźle. Trzeba liczyć, że YandereDev dotrzyma słowa i otrzymamy ciekawą grę. Jest wiele pomysłów, które mają jeszcze bardziej rozbudować i uatrakcyjnić rozrywkę. Na razie możemy poszaleć w wersji aktualizowanej, co jakiś czas w miesiącu.

 

Wszystkie komentarze mile widziane^^

Pozdro i do następnego razu.

 

 

- Bo inaczej Yuno Gasai odwiedzi cię dzisiaj w nocy!

 

Oceń bloga:
20

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper