Microsoft Flight Simulator - opis gry
Microsoft Flight Simulator to symulator lotu wyprodukowany przez francuskie Asobo Studio. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach Xbox Series.
Rozgrywka - Microsoft Flight Simulator
Nowy Microsoft Flight Simulator, pierwsza odsłona cyklu wydana po kilkunastoletniej przerwie, czerpać z dobrodziejstw współczesnych technologii, by zapewnić możliwie jak najbardziej realistyczne doznania wszystkim fanom lotnictwa - zarówno tym niedzielnym, jak i zdecydowanie bardziej w swoje hobby zaangażowanym purystom. Grę napędza silnik stworzony przez Asobo Studio, który korzysta z dwóch petabajtów danych serwisu Bing Maps, do których dostęp uzyskuje na żądanie dzięki chmurze. Mapy, które obejmują zaś cały ziemski glob, wypełniane są treści dzięki sztucznej inteligencji technologii Microsoft Azure, a tam, gdzie sytuacja tego wymaga, obiekty modelowane są ręcznie lub generowane proceduralnie.
Nowe technologie pozwoliły udoskonalić także inne elementy rozgrywki, np. aspekty dotyczące aerodynamiki czy symulacji mas powietrza. Budynki, góry, wzgórza mają wpływ na ruchy i prądy powietrza, a co z tym idzie - w ten lub inny sposób przekładają się na sterowanie samolotem. Do tego dochodzą też rzecz jasna zmieniające się warunki pogodowe, a gra posiłkuje się w tej dziedzinie prawdziwymi danymi. Jeżeli więc nad miastem X lub Y będzie w realu padał deszcz, w grze doświadczymy tego samego.
Microsoft Flight Simulator oferuje znacznie większy zakres swobody niż poprzednie części. Odwiedzić będziemy mogli w zasadzie każdy zakątek globu, a twórcy dołożyli starań, by świat był nie tylko fasadą lub pozbawioną życia scenografią. W grze znalazło się aż dwa miliony miast i miasteczek, po których ulicach kursować mają samochody, realistyczny ruch lotniczy oraz około czterdzieści tysięcy istniejących w rzeczywistości lotnisk.
Samoloty - Microsoft Flight Simulator
Twórcy oddali do naszej dyspozycji najróżniejsze samoloty. Są to maszyny takich producentów jak Boeing, Airbus, CubCrafters, Daher, Diamond Aircraft Industries, ICON Aircraft, Robin Aircraft czy Textron Aviation. Wśród nich znajdziemy skromne awionetki w rodzaju Cessny 172, samoloty pasażerskie mniejsze i większe, odrzutowce biznesowe oraz szereg innych.
Co warto zaznaczyć, gra daje nam możliwość dopasowania sterowania do własnych preferencji.
Komentarze (15)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych