Astroneer

Astroneer

7,4
12 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.0
PC 7.9
PS4 7.0
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
System Era Softworks
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Otwarty świat
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.02.2016
Europa:
06.02.2016
Producent:
System Era Softworks
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Otwarty świat
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.02.2016
Europa:
06.02.2016

Astroneer - opis gry

Astroneer to gra przygodowa z sandboksowym światem wyprodukowana i wydana przez System Era Softworks. Tytuł ukazał się pierwotnie na PC i konsoli Xbox One, później trafił też PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Astroneer pod względem założeń przypomina trochę No Man’s Sky, choć twórcy mówią o swojej grze jako połączeniu “Marsjanina” (popularnej powieści, która doczekała się ekranizacji w reżyserii Ridleya Scotta) i Minecrafta. Ogólnie rzecz biorąc, nie mamy tu do czynienia z żadnym istotnym wątkiem fabularnym. Zamiast tego wcielamy się po prostu w astronautę, który kolonizuje nowe planety, przeprowadza ich terraformację, wydobywa surowce itd.

Dalsza część tekstu pod wideo

Astroneer nie trzyma nas za rękę. Zabawę zaczynamy na planecie Terran i już po wyjściu z bezpiecznej strefy musimy się martwić o przetrwanie w niesprzyjających warunkach. Najważniejsze są w tym kontekście zasoby tlenu, bez którego nie jesteśmy w stanie przebywać bez końca poza habitatem. Jeśli tlen się skończy, nasz podopieczny kopnie w kalendarz. Wraz z postępami, czyli gromadzeniem przydatnych surowców, możemy stopniowo podbijać nowe terytoria, budować zbiorniki z tlenem umożliwiające dalsze, bardziej ambitne ekspedycje itd. Dodać przy tym warto, że astronauta porusza się nie tylko na własnych nogach, ale dysponuje również pojazdami, łazikiem i statkiem kosmicznym, które także da się modyfikować.

Poza planetą Terran w uniwersum Astroneer znajdują się także inne generowane proceduralnie planety. Panują na nich najróżniejsze warunki, co stanowić może większe lub mniejsze wyzwanie podczas eksploracji. Warunki na Terran najbardziej przypominają Ziemię, ale gdzie indziej bywa bardziej ekstremalnie. Dla przykładu na jednej z planet panuje wieczna noc, przez co nie jesteśmy w stanie zrobić użytku z paneli słonecznych zdolnych pozyskiwać potrzebną energię. 

W Astroneer możemy grać sami lub z maksymalnie trzema innymi osobami w multiplayerze. 

Wideo - Astroneer

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper