At the Gates

At the Gates

7,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Conifer Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
23.01.2019
Europa:
23.01.2019
Producent:
Conifer Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
23.01.2019
Europa:
23.01.2019

At the Gates - opis gry

At the Gates to gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Conifer Games. Przy jego tworzeniu brał udział Jon Shafer, główny projektant Civilization V. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych. 

Rozgrywka - At the Gates

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas zmagań przejmujemy kontrolę nad plemieniem barbarzyńców, których zadaniem jest przyspieszyć upadek Cesarstwa Rzymskiego. Gra jednak, pomimo osadzenia jej akcji w konkretnych realiach, nie trzyma się szczególnie mocno historycznych faktów.

Nasze perypetie sprowadzają się nie tylko do obalania imperiów i tworzenia historii. Ważniejsza jest proza życia codziennego. Nasza “armia” barbarzyńców składa się z klanów, a te z kolei składają się z rodzin. Im więcej rodzin, tym większa konsumpcja. Same klany posiadają zaś dwie losowo przydzielane im cechy, które decydują o ich charakterze. Mogą one w skrajnych przypadkach doprowadzić np. do konfliktów, co wymaga od nas umiejętnego zarządzania ‘podkomendnymi’. Klan da się w takich sytuacjach postawić do pionu i ukarać, lecz w efekcie straci on zgromadzone do tej pory doświadczenie. Od naszej “sławy” zależy zaś, czy nowe klany barbarzyńców będą chciały do nas przystąpić. 

Inna niezwykle ważna kwestia to pozyskiwanie surowców i pożywienia, zwłaszcza to drugie jest bardzo cenne. Surowce nie są jednak wieczne - eksploatacja terenu sprawia, że z czasem pozyskujemy ich coraz mniej. Gdy nasze najbliższe otoczenie zostanie całkowicie przetrzebione, wówczas jesteśmy zmuszeni szukać nowego domu.

W świecie gry nie jesteśmy rzecz jasna sami. Zamieszkują go też inne plemiona (mniej lub bardziej rozwinięte), ale najważniejsza jest zachodnia i wschodnia część imperium rzymskiego (na początku gry obie są potężne, ale z czasem słabną). Nie mamy tu jednak rozbudowanych możliwości kształtowania stosunków dyplomatycznych. Rzecz sprowadza się do prowadzenia bitew i podbojów.

Wideo - At the Gates

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper