Battle City - opis gry
Battle City to strzelanka z czołgami w roli głównej wyprodukowana i wydana przez Namco na konsolę Nintendo Entertainment System. Polscy gracze, dzięki Pegasusowi, znali ją pod tytułem Tank. Battle City z NES-a oficjalnie nie opuściło granic Japonii.
Battle Tanks nie posiada żadnej historii, która stanowiłaby pretekst do podjęcia działań. Gra składa się z 35 poziomów, podczas których sterujemy czołgiem mającym nie tylko obronić własną bazę (pod postacią orzełka), ale także zniszczyć wszystkich oponentów.
Plansze wypchane są różnymi obiektami mającymi wpływ na rozgrywkę. Są to m.in. zniszczalne ceglane mury, stalowe ściany, które można zniszczyć tylko po zebraniu trzech power-upów pod postacią gwiazdki, krzaki zasłaniające czołgi i pociski oraz tafle lodu utrudniające poruszanie. Oczywiście stopień trudności z czasem rośnie, a poziomy są coraz bardziej wymyślne. W Battle City występuje kilka rodzajów przeciwników, a konkretnie - kilka rodzajów czołgów. Niektóre są szybsze, niektóre bardziej wytrzymałe. Zniszczenie maszyny nieprzyjaciela nagradzane jest czasami power-upami. Może to być bonusowe życie, stopniowe zwiększanie potencjału bojowego (jedna gwiazdka sprawia, że szybciej strzelamy, dwie - że strzelamy podwójnie, trzy - możemy przebijać się przez stal), bomba eliminująca wszystkich oponentów znajdujących się na ekranie, zegar zamrażający ich ruchy albo szufla zamieniająca mury okalające bazę na stal (przez ograniczoną ilość czasu).
Battle City było jedną z pierwszych gier posiadających tryb multiplayer, w którym dwie osoby mogły grać ze sobą jednocześnie w tym samym czasie. Doprecyzowując był to co-op, w którym razem ze znajomym współpracujemy, by obronić bazę przed natarciem.
Gra, oprócz standardowej ‘kampanii’’ i trybu multi, posiada również edytor dla osób, które mają ochotę stworzyć własne poziomy. Używać można w nim wszystkich elementów dostępnych podczas zwykłej rozgrywki. Niestety, owoców pracy nie da się w żaden sposób zapisać.
Komentarze (27)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych