Reklama
Beholder

Beholder

6,9
16 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 7.7
PS4 3.5
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Warmp Lamp Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Strategiczna
Śr. czas:
9.5 godzin
Premiery
Świat:
09.11.2016
Europa:
09.11.2016
Polska:
20.04.2017
Producent:
Warmp Lamp Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Strategiczna
Śr. czas:
9.5 godzin
Premiery
Świat:
09.11.2016
Europa:
09.11.2016
Polska:
20.04.2017

Recenzja redakcji

Beholder - recenzja gry
Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

8.0
Beholder - recenzja gry
PC

Beholder - opis gry

Beholder to gra przygodowa wyprodukowana przez Warm Lamp Games i wydana przez Alawar Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach z systemami Windows, Linux i Mac OS X oraz PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch (jako Beholder: Complete Edition). Inspiracją dla twórców były dzieła pisarzy takich jak George Orwell, Aldous Huxley i Ray Bradbury.

Gra opiera się na oryginalnych założeniach. Pozwala nam ona mianowicie wejść w buty niejakiego Carla, właściciela domu czynszowego, który otrzymuje od władz swojego totalitarnego kraju zadanie inwigilowania mieszkańców. To od nas jednak zależy, czy ugniemy kark przed tymi wątpliwymi z moralnego punktu widzenia żądaniami, czy staniemy po stronie mieszkańców naszego budynku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas rozgrywki obserwujemy przekrój budynku. Znajduje się w nim sześć mieszkań, zaś wspomniany Carl wraz z rodziną mieszka w piwnicy. Z mieszkańcami możemy rozmawiać, możemy odwiedzać mieszkania pod ich nieobecność, przeszukiwać je i instalować kamery celem wykrycia spiskowców, a także dbać o stan budynku. Gra stawia przed nami różne zadania wymagające podejmowania ważkich decyzji. Z jednej bowiem strony żądania stawia wszechpotężne Ministerstwo dopominające się rezultatów, z drugiej swoje potrzeby ma także rodzina Carla. Teoretycznie łatwo byłoby podjąć decyzję, że nie będziemy postępować źle, ale konieczność dbania o dobrobyt rodziny utrudnia funkcjonowanie po jasnej stronie mocy. Na przykład żona może opuścić naszego podopiecznego jeśli ten nie kupi jej radia. Co więcej, o swoje upominają się także mieszkańcy budynku. Te -- oraz pozostałe prośby i wezwania -- można jednak zignorować, a czasami jest to wręcz konieczne, zwłaszcza jeśli musimy zadecydować, co wybrać. Niektóre zadania wymagają bowiem, aby je zrealizować w określonym czasie.

Wideo - Beholder

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper