Reklama
Disgaea: Afternoon of Darkness

Disgaea: Afternoon of Darkness

7,6
16 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
PSP 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.11.2006
Europa:
14.12.2007
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.11.2006
Europa:
14.12.2007

Disgaea: Afternoon of Darkness - opis gry

Disgaea: Afternoon of Darkness to strategia turowa wyprodukowana przez japońskie studio Nippon Ichi i wydana w Europie przez Koei. Tytuł ukazał się na PlayStation Portable i był rozbudowaną wersją pierwszej części serii Disgaea.

Fabuła nie uległa zmianie od czasu pierwowzoru. Główny bohater to Laharl, książę zaświatów, który pewnego dnia budzi się po trwającej dwa lata drzemce. I lepiej dla niego jakby się nie budził. Przez rzeczony czas wydarzyło się niemało. Wierni poddani informują go, że jego ojciec, król Krichevskoy, zginął, a w królestwie zadymę robią potencjalni kandydaci do tronu. Laharl, jako prawowity następca, powinien coś z tym zrobić.

Dalsza część tekstu pod wideo

Założenia gameplayowe także są te same. Pola walki pokrywa tu szachownica, a jedna jednostka zajmuje na niej jedno pole. Założenia (przeważnie) są takie, by wyeliminować wszystkich przeciwników. Do dyspozycji mamy ataki, które zadają obrażenia konkretnemu celowi lub ranią wszystkich znajdujących się w zasięgu rażenia. Postacie humanoidalne potrafią podnosić i rzucać innymi, by umożliwić np. przedostanie się w newralgiczne miejsce lub zablokować oponenta. Przeciwników da się nawet skaptować, jeśli ich pochwycimy i przeniesiemy do bazy.

Inne rozwiązanie wyróżniające grę Nippon Ichi to geo-panele i geo-symbole. Umiejętne ich wykorzystanie daje interesujące rezultaty. Geo-panele to różnokolorowe pola, geo-symbole - obiekty. Gdy symbol staje na geo-panelu inne tego typu pola na szachownicy zyskują nowe właściwości, np. uodporniają na ataki lub obniżają HP o 20% po każdej kolejce. Można też odpalać chain, jeśli na panelach stoi co najmniej jeden inny symbol. Im lepszy on był [chain], tym większy otrzymywaliśmy bonus.

Bazą wypadową Laharla i jego ekipy (nie mylić z bazą na polu walki) jest zamek, z którego można się udać do wielu miejsc w zaświatach. Na każdym etapie gry otwiera się dostęp do nowych miejscówek, w których musimy zrobić porządek, by ruszyć z fabułą. Znajdują się tam również sklepy oraz wejście do Item World, gdzie dopakowuje się przedmioty pokonując specjalny typ potworów. To w zasadzie jedyne miejsce, w którym można zdobyć niektóre najpotężniejsze bronie w grze.

Wersja Afternoon of Darkness wprowadza szereg nowości do znanej formuły. Najważniejsza z nich to Etna Mode, tryb, w którym wcielamy się w tytułową bohaterkę po tym jak przez przypadek zabija Laharla (próbując go obudzić). Do tego dochodzi również tryb multiplayer, sklep z utworami z gry oraz dwie ścieżki dźwiękowe.

Wideo - Disgaea: Afternoon of Darkness

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper