Goat Simulator

Goat Simulator

4,5
78 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.1
PS4 4.6
XONE 4.3
PS3 5.2
X360 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Coffee Stain Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
01.04.2014
Europa:
01.04.2014
Polska:
31.07.2014
Producent:
Coffee Stain Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
01.04.2014
Europa:
01.04.2014
Polska:
31.07.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Goat Simulator (PS4)
2.5
Recenzja: Goat Simulator (PS4)
PS4

Goat Simulator - opis gry

Goat Simulator, jak sugeruje nazwa, jest tytułem pozwalającym graczom wcielić się w kozę. Za jego produkcję odpowiadało szwedzkie Coffee Stain Studios. Gra ukazała się najpierw na komputerach osobistych, a później została przeniesiona na inne platformy, między innymi Xboksy One i PlayStation 4.

Goat Simulator powstał trochę przez przypadek. Początkowo był żartem, ale materiał video przedstawiający prototyp wywołał na tyle liczne i pozytywne reakcje, że szwedzcy programiści postanowili dokończyć i wydać grę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka toczy się w otwartym świecie. Jako koza możemy go swobodnie eksplorować. Zaglądać w różne kąty, skakać, taranować to i owo oraz lizać napotykane obiekty, dzięki czemu możemy je ciągnąć ze sobą. Głównym celem jest robienie zadymy, do czego można użyć prawie wszystkiego, co znajdziemy na naszej drodze. Na kozie można się znęcać w rozmaity sposób, np. wystrzeliwać ją w powietrze, zrzucać z dużych wysokości itd. itp. Za wykonywane ewolucje jesteśmy nagradzani punktami. Im bardziej będą one efekciarskie, tym więcej ich zgarniemy. Generalnie produkcja Coffee Stain daje pod tym względem spore pole do popisu kreatywnym osobom, zwłaszcza że "symulator" wypełniony jest dużą ilością celowo pozostawionych bugów i glitchy.

W świecie gry, warto dodać, poukrywane są złote statuetki, które pozwalają na włączenie rozmaitych modyfikatorów, np. dających możliwość zmienienia wyglądu ‘podopiecznego’. Nie brakuje w nim również easter eggów nawiązujących do mniej lub bardziej znanych tytułów. Jednym z przykładów jest umiejętność [kozy] przywodząca na myśl serię Sonic the Hedgehog. Poza rozwałką i znajdźkami istnieją też wyzwania, których wykonanie jest opcjonalne. Może to być chociażby dotarcie na odpowiednią wysokość bądź robienie fikołków.

Wideo - Goat Simulator

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper